W dzisiejszych czasach w zasadzie każdy musi się zastanowić nad zmniejszeniem kosztów ogrzewania. W grę…
Kiedy po raz pierwszy patrzymy na pompy ciepła, cena tego sprzętu wydaje się bardzo wysoka.
Działamy na terenie całego Śląska: Gliwice, Zabrze, Bytom, Orzech, Katowice, Chorzów, Tarnowskie Góry, Knurów, Gierałtowice, Chudów, Przyszowice, Paniówki, Toszek, Ornontowice, Rybnik, Kamień, Książenice, Czerwionka, Leszczyny, Ruda Śląska, Mikołów, Sośnicowice, Sierakowice, Rachowice, Żernica, Pyskowice, Szałsza, Przezchlebie, Pilchowice, Świętoszowice, Ziemięcice, Zbrosławice, Wielowieś, Opole, Miasteczko Śląskie, Miasteczko Śląskie
Tak, inwestycja jest wysoka, ale długoterminowe korzyści są znacznie korzystniejsze niż jakikolwiek inny system grzewczy.
Chodzi o to, że producentów pomp ciepła jest niesamowicie wielu. Większość graczy w branży systemów grzewczych również dodała do swojego portfolio szereg pomp ciepła, nawet jeśli ich nie produkują, a ci, którzy produkowali klimatyzatory, również stworzyli swoją gamę pomp ciepła.
Oprócz produktów markowych istnieje również „nieskończona” gama pomp ciepła bez nazwy, które można importować.
Najważniejsze jest to, że podaż jest większa niż popyt. Niestety pompy ciepła nie osiągnęły tak imponującego wolumenu sprzedaży jak oczekiwali wszyscy producenci, wzrost sprzedaży jest bardzo umiarkowany i powolny. Głównie ze względu na cenę.
Chociaż wydaje się to dziwne, pompa ciepła powietrze-woda jest nieco droższa niż pompa ciepła ziemia-woda. W zasadzie dla prawie wszystkich marek wskaźnik ten powinien być utrzymywany na tym samym poziomie.
Zasadniczo pompa ciepła ma skraplacz, parownik, zawór rozprężny, sprężarkę i mikrokontroler. W pompach powietrzno-wodnych parownik to duża miedź rejestrowana z aluminiowymi lamelami, a w pompach woda-woda jest to również wymiennik ze stali nierdzewnej lutowanej miedzią.
Podsumowując, parownik z pompą gruntowo-wodną jest tańszy niż parownik powietrzno-wodny ze względu na koszty materiałowe. Jednocześnie pompy powietrzno-wodne mają większą objętość niż pompy gruntowo-wodne, więc do transportu doliczany jest również dodatkowy koszt. W przeciwnym razie pozostałe składniki są identyczne.
W wersjach powietrzno-wodnych zwykle znajdujemy również odwracalny zawór 4-drogowy do przełączania z ogrzewania na chłodzenie, element, który nie występuje we wszystkich pompach ciepła grunt-woda.
Możesz znaleźć pompę ciepła powietrze-woda od 5000 euro do 40000 tyś. zł za taką samą wydajność. Różnica w cenie wynika zasadniczo z jakości materiałów, ale także z elektroniki pompy ciepła. Pompy ciepła z zaawansowaną elektroniką i czujnikami znacznie lepiej i efektywniej sterują pompą ciepła i mogą komunikować się z innymi systemami.
Gdy poprosisz o dokumentację, natychmiast zobaczysz różnicę między zgodną pompą ciepła a brakiem nazwy. Zwalidowana pompa posiada certyfikaty, krzywe wydajności, wydajności w zależności od temperatury, wykresy, instrukcję serwisową itp. Koszty atestów są doliczane do ceny pompy ciepła.
Przewodnik po Modernizacji Zbiorników za pomocą Systemu Retrofit firmy RADMON Przewodnik po Modernizacji Zbiorników za…
W przestrzeniach, w których każdy centymetr jest na wagę złota, z pewnością warto wziąć pod…
Wilgotność wewnątrz domu jest jednym z kluczowych aspektów, które wpływają na komfort mieszkańców oraz kondycję…
Europejska paleta transportowa z drewna ma wymiary 1200 x 800 mm. Stanowi ona normę w…
Spiekany kamień to rodzaj inżynieryjnego materiału budowlanego, produkowanego przez łączenie naturalnych minerałów pod wpływem wysokiego…
Przekształcenie Szamba w Przydomową Oczyszczalnię Ścieków: Ekologiczne i Efektywne Rozwiązanie W obliczu rosnącej świadomości ekologicznej…