Nic nie zastąpi naturalnego światła. W porównaniu ze sztuczną odmianą jest lepsza dla twojego zdrowia, środowiska i rachunków za prąd. Więc wymyślenie, jak uzyskać więcej światła dziennego w domu, jest co najmniej warte wysiłku. W pomieszczeniach ze ścianą zewnętrzną rozwiązanie jest proste – dodaj okno. W pomieszczeniach, w których okna nie są dostępne, świetliki rurowe są świetną alternatywą.

W przeciwieństwie do tradycyjnych świetlików, które wymagają bezpośredniej linii widzenia z dachu do pozbawionego światła pomieszczenia poniżej, świetliki rurowe mogą dostarczać naturalnego światła dziennego do praktycznie każdej części domu. Biorąc pod uwagę korzyści ekonomiczne, środowiskowe i emocjonalne, jakie zapewniają, łatwo zrozumieć, dlaczego świetliki rurowe stały się popularnym wyborem dla wielu zastosowań oświetlenia dziennego w budynkach mieszkalnych i komercyjnych.

świetliki rurowe to naturalne światło

Czym są świetliki rurowe?

Świetliki dachowe rurowe, zwane również „rurami słonecznymi”, „rurkami słonecznymi”, „tunelami świetlnymi” i „rurowym oświetleniem dziennym”, zwykle wykorzystują kopułę dachową do przechwytywania światła słonecznego, a następnie przepuszczania światła do wewnątrz przez wysoce odbijającą rurę. Modułowa konstrukcja pozwala na dostosowanie ich do dowolnej długości, w niektórych przypadkach może być wymagane do 40 stóp. Ponieważ sama rura jest zwarta, regulowana i elastyczna, można ją łatwo skonfigurować, aby uniknąć przeszkód na poddaszu w celu szybkiej instalacji. Rezultatem jest bardziej wszechstronny świetlik, który może wnieść naturalne światło do wnętrz, do których nie mogą dotrzeć tradycyjne świetliki i okna, takich jak szafy, łazienki i korytarze.

Korzyści ekonomiczne

Jedną z oczywistych korzyści wynikających z instalacji świetlików rurowych jest to, że światło dzienne jest bezpłatne. Po zainstalowaniu urządzenia zmniejszy się Twoja zależność od energii elektrycznej, a także zmniejszy się rachunek za media. Rurowe oprawy światła dziennego, takie jak te firmy Gulajski, są również tańsze w montażu niż tradycyjnych świetliki. W większości przypadków można je zainstalować w ciągu kilku godzin bez konieczności obramowania, suchej zabudowy lub ponownego malowania. Urządzenia Firmy Gulajski są zaprojektowane z opatentowaną kopułą wychwytującą światło, która kieruje światło słoneczne pod niskim kątem i odrzuca nadmierne słońce w południe latem. Zmniejszają również zyski i straty ciepła, oszczędzając na ogrzewaniu i chłodzeniu.

Korzyści dla środowiska

Świetliki dachowe wykorzystują jeden z naszych najbardziej poszukiwanych zasobów naturalnych i zrównoważonych – światło słoneczne. Tym samym rozpoczęcie ich pracy w domu nie tylko zmniejsza uzależnienie od energii elektrycznej, ale także zmniejsza zużycie energii przez elektrownie. Kiedy zużywamy mniej, oszczędzamy więcej zasobów naturalnych i pomagamy zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych – co jest dobre dla nas i dla naszej planety. Dodatkową korzyścią dla ziemi jest to, że fabryka świetlików rurowych Gulajski poddaje recyklingowi nadmiar materiałów produkcyjnych, dzięki czemu ich produkty są czyste i przyjazne dla środowiska.

świetliki rurowe
świetliki rurowe

Korzyści emocjonalne

Nie jest tajemnicą, że naturalne światło lub jego brak wpływa na nas na poziomie fizjologicznym. Rozważ sezonowe zaburzenie afektywne, stan depresyjny, który może wystąpić, gdy nie masz wystarczającej ilości światła słonecznego. Światło słoneczne odgrywa ważną rolę jako wzmacniacz nastroju, stymulując produkcję serotoniny. Jest również głównym składnikiem witaminy D chroniącej serce. Pomaga regulować rytmy dobowe, co przyczynia się do zdrowszych cykli snu. Światło słoneczne zwiększa również poziom energii i koncentrację, dzięki czemu jesteś bardziej produktywny i naturalnie czujny. Krótko mówiąc, światło dzienne jest podstawowym elementem naszej egzystencji, na którym polegamy, aby uzyskać równowagę emocjonalną.

Oprócz wielu ekonomicznych, środowiskowych i emocjonalnych korzyści płynących ze świetlików rurowych, firma Gulajski opracowała innowacyjną hybrydę, która łączy światło dzienne z diodami LED. Gdy jest dużo światła słonecznego, system emituje naturalne światło. W nocy energooszczędne diody LED włączają się automatycznie. Rezultatem jest płynne połączenie światła naturalnego i światła LED przez cały dzień i noc, dzięki czemu nigdy nie przebywam w ciemności.

Oceń: