Pompy ciepła powietrze-powietrze to praktyczny i mądry wybór zarówno do instalacji nowych domów , jak i renowacji starych . Jedną z najważniejszych zalet tych pomp jest ekonomiczne i wydajne ogrzewanie pomieszczeń (a także chłodzenie ), oczyszczanie powietrza . Kolejną zaletą tych pomp jest szybka i łatwa instalacja.

CENA INSTALACJI POWIETRZE-POWIETRZE POMP CIEPŁA WRAZ Z PRODUKTEM

Pompy te są inteligentną inwestycją, która nie wymaga wysokich kosztów i pomaga obniżyć koszty ogrzewania w przyszłości. Zwrot sprzętu jest szybki, szczególnie w okresie, gdy różnice między temperaturą zewnętrzną i wewnętrzną są niewielkie – dzięki temu pompy mogą pracować najefektywniej, wraz ze wzrostem różnicy temperatur spada sprawność pompy. Z tego powodu pompy powietrze-powietrze są często instalowane jako opcja.

Systemy pomp ciepła powietrze-powietrze są łatwo kompatybilne z każdym innym systemem grzewczym, a montaż będzie szybki i łatwy, jeśli powierzy się je profesjonalistom. Ostateczny koszt instalacji pomp ciepła zależy od wybranego modelu pompy i wymaganych materiałów. Np. pompa ciepła tego typu klasy ekonomicznej (jak Gree czy Midea) o mocy 2,5 kW wraz ze wszystkimi niezbędnymi materiałami i pracami instalacyjnymi kosztuje 900 Eur (z VAT) . A jeśli chcesz naprawdę trwałego rozwiązania, wybierz japońskich producentów: na przykład pompa ciepła o mocy 2,5 kW Daikin, Mitsubihi, Toshiba wraz z materiałami i pracami instalacyjnymi, w zależności od modelu, będzie kosztować 1500-2400 Eur (z VAT ) .

Instalacja pompy ciepła to zadanie dla profesjonalistów, gdyż tylko niezawodna instalacja zapewnia sprawność pompy oraz najlepszą oszczędność energii i ciepła w domu. To praktyczny i wygodny wybór do każdego domu.

POMPY CIEPŁA POWIETRZE-POWIETRZE, DLACZEGO WARTO WYBRAĆ TEN SYSTEM OGRZEWANIA?

Rozważając wybór systemu grzewczego, bierzemy pod uwagę wszystkie plusy i minusy. Pompy powietrze-powietrze mają wiele zalet. Chociaż są dość małe i można je zainstalować tak, że nawet ich nie zauważysz, te pompy świetnie nadają się do ogrzewania jednego lub więcej pomieszczeń. Pompy różnych producentów różnią się możliwościami, dzięki czemu możesz wybrać dokładnie to, czego potrzebujesz w zależności od powierzchni domu lub liczby pomieszczeń.

Te pompy ciepła działają mniej bezwładnie, więc powietrze wewnętrzne nagrzewa się szybciej niż inne systemy pomp ciepła. Powoduje to mniejsze zużycie energii i sprawia, że ​​pompy te są jedną z najbardziej ekonomicznych metod ogrzewania.

Pompy ciepła mogą nie tylko ogrzewać powietrze w pomieszczeniu, ale także je chłodzić – bardzo przydatna funkcja. A ci, którzy cenią jakość i szukają optymalnych rozwiązań, docenią fakt, że pompy te w trakcie swojej pracy oczyszczają również powietrze w pomieszczeniach.