Chcę zamówić klimatyzator wraz z pracami instalacyjnymi. Jak długo zajmie realizacja zamówienia? Jak długo trwa instalacja?

Poza latem zamówienie realizujemy średnio w 3-4 dni robocze. Lato może zająć od 5 do 15 dni roboczych. Standardowy klimatyzator jest instalowany w ciągu 4-6 godzin.

Spis treści:

Kiedy najlepiej kupić klimatyzator?

Najlepszą porą na zakup klimatyzatora jest jesień i zima. Wówczas gwałtownie spadło zapotrzebowanie na klimatyzację, co skutkowało niższymi cenami niż wiosną czy latem. Ponadto nie trzeba długo czekać na realizację zamówienia.

Czy mogę samodzielnie zainstalować klimatyzator?

Jeśli masz wiedzę, doświadczenie i cały niezbędny sprzęt w tej dziedzinie, to możesz. We wszystkich innych przypadkach – nie ma mowy! Takie oszczędności zwykle kończą się naprawą klimatyzatora za twoje pieniądze.

Co to jest ON / OFF i INVERTER. Czym różni się klimatyzator typu ON / OFF od klimatyzatora INVERTER?

Klimatyzator ON / OFF działa na zasadzie włącz / wyłącz. Oznacza to, że gdy temperatura powietrza w pomieszczeniu osiągnie ustawioną granicę, sprężarka klimatyzacji wyłącza się i włącza ponownie, gdy temperatura powietrza zaczyna rosnąć lub spadać. Takie włączanie / wyłączanie wymaga większego zużycia energii i skraca żywotność klimatyzatora. Powoduje również wahania napięcia w obwodzie zasilania, co jest szkodliwe dla różnych elektrycznych urządzeń gospodarstwa domowego.

Klimatyzator INVERTER posiada przetwornicę częstotliwości napięcia, która umożliwia regulację prędkości obrotowej sprężarki. Gdy w pomieszczeniu zostanie osiągnięta ustawiona temperatura powietrza, prędkość sprężarki spada, a klimatyzator przechodzi w tryb utrzymania ustawionej temperatury powietrza. Klimatyzatory typu INVERTER mogą szybciej osiągnąć zadaną temperaturę powietrza dzięki regulowanej prędkości sprężarki.

 • naprawa klimatyzacji Paniówki
 • Naprawa klimatyzacji w autokarach
 • serwis Klimatyzacji
 • Naprawa Klimatyzacji
 • serwis Klimatyzacji Zabrze
 • Naprawa Klimatyzacji Zabrze
 • serwis Klimatyzacji Pyskowice
 • Naprawa Klimatyzacji Pyskowice
 • serwis Klimatyzacji Gliwice
 • Naprawa Klimatyzacji Gliwice
 • konserwacja klimatyzacji
 • Firma serwisująca klimatyzatory
 • ładowanie freonem
 • montaż klimatyzacji
 • ładowanie freonem Zabrze
 • ładowanie freonem Gliwice

Jakie są zalety i wady klimatyzatora INVERTER?

Zalety:

1. 25-30% niższe zużycie energii elektrycznej (ze względu na brak częstych, energochłonnych załączeń sprężarek);

2. 30% szybsze osiągnięcie zadanej temperatury powietrza (dzięki temu, że może przez jakiś czas pracować z maksymalną wydajnością);

3. niższy poziom hałasu urządzeń wewnętrznych i zewnętrznych (ponieważ sprężarka przez dłuższy czas pracuje z minimalną lub średnią wydajnością);

4. dokładniejsze utrzymanie zadanej temperatury powietrza;

5. stabilniejszy w niskich temperaturach (dzięki temu, że kompresor jest zawsze ciepły);

6. Znacząco dłuższa żywotność klimatyzatora (ponieważ nie ma trybów ciągłego uruchamiania, które przyspieszają zużycie sprężarki).

 Jedyną wadą jest to, że klimatyzatory typu INVERTER są trochę droższe niż ON / OFF.

Co to są EER / SEER i COP / SCOP? Jak są obliczane?

Tradycyjnie do oceny efektywności energetycznej stosuje się współczynniki EER ( chłodzenie ) i COP (ogrzewanie). Współczynniki te pokazują, ile zimna lub ciepła (kW) jest wytwarzane na 1 kW zużytej energii elektrycznej. Główną wadą tych wskaźników jest to, że są one mierzone przez wszystkich producentów standardowo przy jednej temperaturze powietrza zewnętrznego – EER, przy temperaturze zewnętrznej +35 ° C, COP – przy +7 ° C.

Od 2014r można by wprowadzić rozszerzenie wskaźnika sezonowej efektywności energetycznej nowego zakładu – SEER ( chłodzenie ) i SCOP (ogrzewanie) . N Te nowe wagi dokładnie odzwierciedlają wydajność urządzenia, ponieważ jest ono średniej wielkości i liczy cztery punkty temperaturowe .

S ezoninis Energy Efficiency Ratio (SEER)- ogólny wskaźnik efektywności energetycznej dla całego sezonu chłodniczego, obliczany jako referencyjne roczne zapotrzebowanie na chłód podzielone przez roczne zużycie energii elektrycznej na chłodzenie.

Współczynnik sprawności sezonowej (SCOP)- sumaryczny współczynnik sprawności jednostki, odpowiadający całemu ustalonemu sezonowi grzewczemu, obliczony poprzez podzielenie standardowego rocznego zapotrzebowania na ciepło przez roczne zużycie energii elektrycznej do ogrzewania.

Co to jest system SPLIT?

System SPLIT ( split ) to system klimatyzacji składający się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, połączonych rurkami miedzianymi z izolacją termiczną i przewodem elektrycznym. Na przykład jednostka wewnętrzna klimatyzatora ściennego (normalnego) jest zamontowana w pomieszczeniu, które chcemy schłodzić, a jednostka zewnętrzna (blok) jest zamontowana na zewnątrz na dzikiej ścianie budynku.

Czym różni się system SPLIT od systemu MULTI SPLIT?

System SPLIT składa się z jednej jednostki wewnętrznej i jednej jednostki zewnętrznej.

System MULTI SPLIT umożliwia podłączenie 2 lub więcej jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej.

Czym różni się system SPLIT od systemu MULTI SPLIT
Czym różni się system SPLIT od systemu MULTI SPLIT

Jakie są zalety i wady systemu MULTI SPLIT?

System MULTI SPLIT składa się z jednej jednostki zewnętrznej dużej mocy i kilku podłączonych do niej jednostek wewnętrznych. System ten znajduje zastosowanie, gdy konieczne jest klimatyzowanie powietrza w kilku pomieszczeniach (lub nawet na kilku kondygnacjach budynku) jednocześnie. System MULTI SPLIT ma kilka zalet i rozwiązuje szereg problemów:

· Ze względu na brak miejsca lub bez chęci zepsucia estetycznego wyglądu budynku, system MULTI SPLIT z jedną jednostką zewnętrzną jest doskonałym rozwiązaniem zamiast kilku klimatyzatorów systemu SPLIT (czyli także kilku jednostek zewnętrznych);

· Używając tego systemu z INWERTEREM, można zwiększyć całkowitą moc urządzenia zewnętrznego. Bardzo często jest tak, że do chłodzenia każdego pomieszczenia używana jest inna moc. INVERTER może w razie potrzeby rozprowadzić go między jednostkami wewnętrznymi.

Jedną z głównych wad systemu MULTI SPLIT jest złożoność instalacji komunikacji wewnętrznej. Także cena: czasami zestaw MULTI SPLIT kosztuje nie mniej niż kilka klimatyzatorów systemu SPLIT.

Co to jest TRYB UŚPIENIA?

TRYB UŚPIENIA to tak zwany wyłącznik czasowy. Po ustawieniu tego trybu klimatyzator stopniowo podnosi temperaturę powietrza co 2 stopnie w stosunku do poprzednio ustawionej i utrzymuje ją na stałym poziomie do ustawionego czasu, czyli do momentu przebudzenia. Ten tryb zapewnia spokojny sen tylko dlatego, że zasypiasz i budzisz się w chłodnym pomieszczeniu, a temperatura podniesiona o 2 stopnie podczas snu zapobiega zamarznięciu. Wentylator jednostki wewnętrznej cały czas pracuje z niską prędkością, dzięki czemu niski poziom hałasu (dB (A)) nie zakłóca snu.

Czy konieczne jest napełnienie nowo zainstalowanego klimatyzatora freonem (czynnikiem chłodniczym)?

Wszystkie klimatyzatory systemu SPLIT są już fabrycznie wypełnione freonem. Po podłączeniu rur, sprawdzeniu ich szczelności i wyciągnięciu z nich powietrza, do układu wpada freon, co jest wystarczające dla standardowego klimatyzatora.

W jakich trybach może działać klimatyzator?

Klimatyzator może nie tylko chłodzić / grzać, ale może pracować w kilku innych trybach:

· Tryb wiatru;

· Tryb osuszania;

· Tryb automatyczny;

· Tryb uśpienia

· Szybki tryb chłodzenia / grzania;

· Reżim gospodarczy;

· Tryb oczyszczania powietrza.

Jaka jest żywotność klimatyzatora?

Żywotność klimatyzatora wynosi od 5 do 10 lat. To zależy od kilku rzeczy:

· Od jakości samego klimatyzatora. Oczywiście, klimatyzatory z wyższej półki, takie jak Daikin, Mitsubishi Electric, będą działać dłużej niż klimatyzatory średniej klasy Samsung lub LG;

· Od jakości instalacji;

· Z warunków pracy (jak intensywnie klimatyzator będzie używany);

· Od regularnej konserwacji.

Czy można ogrzewać klimatyzator zimą?

Tak. Takie klimatyzatory nazywane są również pompami ciepła. W zależności od rodzaju sprężarki pompy klimatyzator cieplnej: Klimatyzator ON / OFF cieplnej w temperaturze -5 ° C do -7 ° C, pompy ciepła z sprężarki przetwornicy Ciepło w temperaturze -15 ° C – 3 5 ° C, temperaturę powietrza na zewnątrz.

Jakie są rodzaje klimatyzatorów?

Klimatyzatory występują w następujących typach:

· Naścienny (najpopularniejszy) – mocowany bezpośrednio do ściany;

· Kaseta – montowana na sufitach podwieszanych;

· Kanały – instalowane w sufitach wentylacyjnych ( kanałach ) w sufitach podwieszanych;

· Wspornik (sufit, podłoga) mocowany do sufitu lub do ściany przy podłodze (w pozycji poziomej lub pionowej), we wnęce w ścianie ;

· Montowane na oknie;

· mobilny.

Jaki typ klimatyzatora wybrać?

W domach prywatnych lub mieszkaniach zwykle instaluje się klimatyzatory ścienne o wydajności chłodzenia / ogrzewania od 1,5 do 10 kW. Takie klimatyzatory mogą chłodzić / ogrzewać pomieszczenia o powierzchni od 10 m² do 90 m². Nie należy jednak zapominać, że jeden klimatyzator, choć bardzo mocny, nie będzie w stanie równomiernie i jakościowo schłodzić ani ogrzać całego domu lub mieszkania wielopokojowego. Aby zapewnić dobrą jakość klimatyzacji, konieczne jest zainstalowanie klimatyzatora w każdym salonie. W takim przypadku wystarczy kilka klimatyzatorów SPLIT lub system MULTI SPLIT. Klimatyzatory kasetonowe i kanałowe montowane są w dużych lokalach komercyjnych (sklepy, biura, kawiarnie itp.). Muszą być pewne warunki do ich instalacji: jednym z nich jest to, że pomieszczenie musi mieć podwieszany sufit. Drugim ważnym wymaganiem jest odstęp 30-35 cm między sufitem a sufitem. Jeśli pomieszczenie nie ma podwieszanego sufitu, najlepszym rozwiązaniem – klimatyzatory sufitowe. Urządzenia mobilne są odpowiednie do rozwiązywania tymczasowych problemów z chłodzeniem powietrza.

Czy klimatyzator dostarcza powietrze z zewnątrz?

Wielu uważa, że ​​rury łączące jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną wydmuchują schłodzone świeże powietrze z zewnątrz. Jednak tak nie jest. W tych rurkach krąży czynnik chłodniczy. Zwykłe domowe klimatyzatory nie zapewniają wentylacji powietrza. Po prostu wciągają powietrze z pomieszczenia, aby je schłodzić, oczyścić, odprowadzić wilgoć i przywrócić z powrotem do pomieszczenia. Świeże powietrze zewnętrzne może być dostarczane tylko przez klimatyzatory kanałowe, które są połączone systemem wentylacyjnym razem z innymi urządzeniami wentylacyjnymi. Ze względu na znaczne rozmiary i system orurowania takie klimatyzatory są rzadko stosowane w pomieszczeniach mieszkalnych. Z drugiej strony klimatyzator kanałowy byłby bardzo nieefektywny, gdyby musiał chłodzić powietrze zewnętrzne o temperaturze od + 30 ° C do + 23 ° C. Aby uniknąć znacznych strat, klimatyzator kanałowy jest podłączony do systemu rekuperacji powietrza.

Czy jest klimatyzacja bez jednostki zewnętrznej?

Jednostka zewnętrzna nie ogranicza się do klimatyzatorów mobilnych i montowanych na oknie.

Czy można zainstalować jednostkę zewnętrzną klimatyzatora na przeszklonym balkonie?

Możliwe pod warunkiem, że balkon ma kilka otwieranych okien, a jedno z nich znajduje się przed jednostką zewnętrzną. Jednostka zewnętrzna emituje dużo ciepła w trybie chłodzenia, więc temperatura na balkonie może wzrosnąć o 10 ° C bardziej niż temperatura na zewnątrz. I odwrotnie w trybie ogrzewania (może spaść o 10 ° C poniżej temperatury zewnętrznej).

Jaka jest konserwacja klimatyzatora?

Aby klimatyzator prawidłowo chłodził / ogrzewał, filtry powietrza znajdujące się pod przednią pokrywą klimatyzatora wewnętrznego należy czyścić raz na kilka miesięcy. Wskazane jest również wyczyszczenie kolektora jednostki zewnętrznej, przeprowadzenie diagnostyki oraz w razie potrzeby uzupełnienie freonem raz w roku (najlepiej przed rozpoczęciem sezonu letniego). Ta ostatnia praca musi być wykonana przez specjalistów.

Jaka jest najniższa temperatura powietrza, do której klimatyzator może się schłodzić?

Wszystkie domowe klimatyzatory mogą schłodzić powietrze w pomieszczeniu do + 16 ° C + 18 ° C. Istnieją klimatyzatory z funkcją utrzymania temperatury + 10 ° C. Klimatyzatory takie doskonale sprawdzają się w budownictwie sezonowym (altany, altany), gdzie konieczne jest utrzymanie temperatury powietrza + 8 ° C + 1 0 ° C, aby zapobiec zamarzaniu rur. Niższe temperatury nie zostaną osiągnięte. W przypadku niższych temperatur wymagany jest przemysłowy sprzęt chłodniczy.

Co zrobić, jeśli klimatyzator nie jest w stanie schłodzić powietrza do odpowiedniej temperatury podczas samego upału. Może się zepsuł?

W pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy wymagana temperatura powietrza na pilocie jest ustawiona prawidłowo. Sprawdź, czy wszystkie okna i drzwi w pomieszczeniu są zamknięte, czy urządzenia grzewcze nie działają i czy filtry nie są zużyte . Jeśli to nie pomoże, zalecamy wezwanie specjalistów, którzy przeprowadzą diagnostykę klimatyzatora. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, można wywnioskować, że moc klimatyzatora nie jest dobrana prawidłowo.

Czy można wykorzystać wodę wypływającą z jednostki wewnętrznej?

Picie i gotowanie są surowo wzbronione!

Woda ta powstaje w wyniku kondensacji wilgoci zawartej w powietrzu na parowniku jednostki wewnętrznej. Ta woda może być bogata w tlenki metali, kurz i bakterie.

Co musisz wiedzieć, aby wybrać odpowiedni klimatyzator elektryczny?

Musisz znać powierzchnię (objętość) pomieszczenia, w którym zostanie zainstalowany klimatyzator. Izolacja termiczna ścian pomieszczenia, powierzchnia zajmowana przez okna, łączna moc urządzeń elektrycznych pracujących w pomieszczeniu oraz liczba osób. Skorzystaj z dostarczonego przez nas kalkulatora , aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju klimatyzatora potrzebujesz .

Kto potrzebuje klimatyzacji?

Każdy rozumie klimatyzację na swój sposób. Niektórzy postrzegają to jako utrzymanie czystego powietrza w pomieszczeniach, inni jako regulację temperatury i wilgotności powietrza. W rzeczywistości główną funkcją klimatyzatora jest chłodzenie powietrza do żądanej temperatury. Klimatyzacja – ludzie wybierają pompy ciepła jako alternatywę dla pieców, ogrzewania gazowego czy urządzeń elektrycznych.

Czy klimatyzacja może zagrażać zdrowiu i życiu?

Im bardziej złożone urządzenie, tym więcej uwagi należy poświęcić jego działaniu. Niewłaściwe użytkowanie klimatyzatora może spowodować niebezpieczeństwo. Jeśli przestrzegane są wszystkie zasady działania, to urządzenie może być tak samo bezpieczne, jak zwykłe domowe urządzenia elektryczne.

Czy mogę się przeziębić dzięki klimatyzacji?

Wszyscy często mamy do czynienia z przeciągami, które mogą wywołać przeziębienie. Może się to zdarzyć, gdy okno jest otwarte lub w miejscu, w którym często występują przeciągi. Klimatyzacja nie jest wyjątkiem. Jeśli jednak będziesz przestrzegać pewnych zasad podczas instalacji i użytkowania klimatyzatora, nie będziesz narażony na przeziębienie.

Główną i jedyną przyczyną przeziębień jest niska temperatura powietrza, a dokładniej duża różnica temperatur pomiędzy temperaturą w pomieszczeniu, w którym się znajdujesz, a temperaturą powietrza zewnętrznego. Optymalna temperatura powietrza dla osoby wynosi + 23 ° C. Producenci klimatyzatorów i lekarze-higienistki zalecają ustawienie temperatury powietrza w pomieszczeniu o 4-6 stopni niższej niż aktualna temperatura powietrza zewnętrznego.

Czy legioniści mogą utknąć w klimatyzacji?

Bakterie Legionella rosną w pojemnikach z wodą, w których woda nie jest wymieniana przez długi czas, a jej temperatura utrzymuje się na poziomie +30 + 35 ° C. W poprzednich modelach klimatyzatorów, które były stosowane w centralnych systemach klimatyzacyjnych i które miały zbiorniki do zbierania wody (kondensatu), kominki Legionella były powszechne. Nowoczesne klimatyzatory nie mają tych zbiorników, woda (kondensat) jest usuwana natychmiast po jej nagromadzeniu. Temperatura wody wypływającej jest nieco powyżej zera. Wiele klimatyzatorów jest pokrytych powłoką antybakteryjną, która zapobiega gromadzeniu się i namnażaniu bakterii. Obudowa klimatyzatorów została zaprojektowana z myślą o łatwym i szybkim czyszczeniu, po okresowym czyszczeniu klimatyzatorów (raz w roku) całkowicie znika możliwość zarażenia się bakteriami Legionella.

Eksperci-klimatyzacji – Twoje rozwiązanie na klimatyzację i serwis

eksperci-klimatyzacji, założona w 2009 roku, to firma specjalizująca się w sprzedaży, serwisie oraz montażu klimatyzacji. Oferują szeroki zakres usług, które obejmują zarówno klimatyzację domową, jak i przemysłową.

Klimatyzacja domowa

Klimatyzacja w domu od dawna nie jest już uważana za urządzenie luksusowe. To raczej konieczność, która może zapewnić komfort cieplny przez cały rok, niezależnie od lokalizacji oraz pory roku. eksperci-klimatyzacji oferuje usługi związane z montażem oraz serwisem klimatyzacji do domu, mieszkania, czy biura.

Klimatyzacja przemysłowa

eksperci-klimatyzacji oferuje również usługi związane z montażem oraz serwisem klimatyzacji przemysłowej. Klimatyzacja przemysłowa jest niezbędna w wielu sektorach przemysłu, gdzie wymagane jest utrzymanie stałych warunków temperaturowych.

Serwis klimatyzacji

eksperci-klimatyzacji oferuje profesjonalny serwis klimatyzacji. Serwis obejmuje zarówno naprawę klimatyzacji, jak i regularne przeglądy i konserwację urządzeń. Regularny serwis klimatyzacji jest niezbędny do utrzymania jej sprawności i wydajności, a także do przedłużenia żywotności urządzenia.

Kontakt

Jeśli jesteś zainteresowany montażem klimatyzacji lub potrzebujesz serwisu klimatyzacji, skontaktuj się z eksperci-klimatyzacji. Szybki kontakt z monterem klimatyzacji to Michał 602 232 848, Marcin 696 504 304, lub e-mail: biuro@eksperci-klimatyzacji.pl.

Nie czekaj na upały, zadbaj o komfort cieplny w swoim domu już dziś. Zaufaj ekspertom z firmy eksperci-klimatyzacji!

Oceń: