Coraz częściej pompa ciepła jest oczywiście pierwszym wyborem do ogrzewania i chłodzenia domu.

Kiedy po raz pierwszy patrzymy na pompy ciepła, cena tego sprzętu wydaje się bardzo wysoka.

Profesjonalne firmy zajmujące się montażem pomp ciepła:

Działamy na terenie całego Śląska: Gliwice, Zabrze, Bytom, Orzech, Katowice, Chorzów, Tarnowskie Góry, Knurów, Gierałtowice, Chudów, Przyszowice, Paniówki, Toszek, Ornontowice, Rybnik, Kamień, Książenice, Czerwionka, Leszczyny, Ruda Śląska, Mikołów, Sośnicowice, Sierakowice, Rachowice, Żernica, Pyskowice, Szałsza, Przezchlebie, Pilchowice, Świętoszowice, Ziemięcice, Zbrosławice, Wielowieś, Opole, Miasteczko Śląskie, Miasteczko Śląskie

Tak, inwestycja jest wysoka, ale długoterminowe korzyści są znacznie korzystniejsze niż jakikolwiek inny system grzewczy.

Chodzi o to, że producentów pomp ciepła jest niesamowicie wielu. Większość graczy w branży systemów grzewczych również dodała do swojego portfolio szereg pomp ciepła, nawet jeśli ich nie produkują, a ci, którzy produkowali klimatyzatory, również stworzyli swoją gamę pomp ciepła.

Cennik montażu pompy ciepła powietrze – woda:

W cenę wliczony jest podatek VAT 8%

 • Powietrzna pompa ciepła 20 000 zł – 60 000 zł
 • Zbiornik wody użytkowej 200-400L – 3300 zł – 6000 zł
  • zbiornik ze stali nierdzewnej (dopłata) 1500-3000 zł
  • zbiornik zintegrowany z pompą ze stali nierdzewnej 185L (dopłata) 2500 zł
 • Naczynia przeponowe z grupą bezpieczeństwa 400 zł
 • Bezprzewodowe sterowanie strefami grzewczymi:
  • poziom podłogówki do 200m2 (bez bufora) – 1 strefa grzewcza 400 zł
  • strefa grzewcza, grzejniki w domu – bufor 50-100L 1800 zł
 • Elementy hydrauliczne i elektryczne potrzebne w montażu 3000-4500 zł
 • Montaż kompletnej kotłowni, uruchomienie i przeszkolenie użytkownika 3500-5500 zł

Oprócz produktów markowych istnieje również „nieskończona” gama pomp ciepła bez nazwy, które można importować.

Najważniejsze jest to, że podaż jest większa niż popyt. Niestety pompy ciepła nie osiągnęły tak imponującego wolumenu sprzedaży jak oczekiwali wszyscy producenci, wzrost sprzedaży jest bardzo umiarkowany i powolny. Głównie ze względu na cenę.

Chociaż wydaje się to dziwne, pompa ciepła powietrze-woda jest nieco droższa niż pompa ciepła ziemia-woda. W zasadzie dla prawie wszystkich marek wskaźnik ten powinien być utrzymywany na tym samym poziomie.

Zasadniczo pompa ciepła ma skraplacz, parownik, zawór rozprężny, sprężarkę i mikrokontroler. W pompach powietrzno-wodnych parownik to duża miedź rejestrowana z aluminiowymi lamelami, a w pompach woda-woda jest to również wymiennik ze stali nierdzewnej lutowanej miedzią.

Podsumowując, parownik z pompą gruntowo-wodną jest tańszy niż parownik powietrzno-wodny ze względu na koszty materiałowe. Jednocześnie pompy powietrzno-wodne mają większą objętość niż pompy gruntowo-wodne, więc do transportu doliczany jest również dodatkowy koszt. W przeciwnym razie pozostałe składniki są identyczne.

W wersjach powietrzno-wodnych zwykle znajdujemy również odwracalny zawór 4-drogowy do przełączania z ogrzewania na chłodzenie, element, który nie występuje we wszystkich pompach ciepła grunt-woda.

Możesz znaleźć pompę ciepła powietrze-woda od 5000 euro do 40000 tyś. zł za taką samą wydajność. Różnica w cenie wynika zasadniczo z jakości materiałów, ale także z elektroniki pompy ciepła. Pompy ciepła z zaawansowaną elektroniką i czujnikami znacznie lepiej i efektywniej sterują pompą ciepła i mogą komunikować się z innymi systemami.

Cennik montażu pompy ciepła powietrze - woda
Cennik montażu pompy ciepła powietrzewoda

Gdy poprosisz o dokumentację, natychmiast zobaczysz różnicę między zgodną pompą ciepła a brakiem nazwy. Zwalidowana pompa posiada certyfikaty, krzywe wydajności, wydajności w zależności od temperatury, wykresy, instrukcję serwisową itp. Koszty atestów są doliczane do ceny pompy ciepła.

Cennik montażu pompy powietrza powietrze - woda
Cennik montażu pompy powietrza powietrze – woda
Oceń: