Spadające temperatury, słabo wentylowane pomieszczenia, wnętrza o podwyższonym poziomie użytkowania, aerozole – niezdrowa mieszanka, gdy mamy do czynienia z wirusami. Firma TROX wprowadziła na rynek nowy typ oczyszczacza powietrza, demonstrując, co przemysł wentylacyjny i klimatyzacyjny może zrobić, aby rozwiązać niektóre z problemów, z którymi obecnie się borykamy.

Urządzenie stanowi idealne rozwiązanie dla obszarów wewnętrznych, w których nie ma wystarczającej wentylacji mechanicznej. Dwustopniowy, wysokowydajny system filtrów jest w stanie usunąć znacznie ponad 99,95% wirusów z powietrza za pomocą wysoce wydajnego filtra H13 HEPA.

oczyszczacz powietrza
oczyszczacz powietrza

Jednostka ma wydajność 1600 m3 / h, co oznacza, że ​​nadaje się również do większych pomieszczeń, takich jak sale lekcyjne, sale konferencyjne czy restauracje. Podczas normalnej pracy natężenie przepływu powietrza wynosi około 1000 m3 / h.

Jak zawsze w przypadku TROX, priorytetami są również efektywność energetyczna i przyjazna dla użytkownika obsługa. System filtrów z inteligentnym układem w kształcie litery V ma powierzchnię filtra około 47 m2. Oznacza to długą żywotność filtra, co jest świetną wiadomością dla właścicieli obiektów: filtr HEPA należy wymienić dopiero po około 2 latach. Zapotrzebowanie na energię jest bardzo niskie – tylko 0,095 kW przy natężeniu przepływu powietrza 1000 m3 / h.

W przypadku stosowania w salach lekcyjnych lub salach konferencyjnych, cicha praca i dystrybucja powietrza bez przeciągów mają kluczowe znaczenie. Oczyszczacz powietrza działa tak cicho, jak nowoczesny wentylator komputera. W przeciwieństwie do wielu oczyszczaczy powietrza dostępnych na rynku, oczyszczone powietrze doprowadzane jest do pomieszczenia powyżej wysokości głowy, przynosząc korzyści w zakresie komfortu i bezpieczeństwa.