CZY WYKŁADANIE KOMINA WKŁADAMI KOMINOWYMI JEST OBOWIĄZKOWE?

Budowa, remonty, ponowne uruchomienie odciągu produktów spalania, a także wymiana podłączonych urządzeń grzewczych oraz montaż nowego bez zaświadczenia organizacji nadzorującej czyszczenie kominów, poświadczającej zgodność komina z standardy, jest zabronione.

Wkłady kominowe, wkłady ceramiczne, pompowane, wdmuchiwane, stalowe systemy kominowe:

Poniższe firmy świadczą swoje usługi na terenie Śląska, Małopolski oraz Opolszczyzny

Cennik / Ceny / Koszta / Cena Frezowania Komina:

Cennik: frezowanie komina, uszczelnianie komina, montaż wkładu kominowego, frezowanie kominów:

  • Frezowanie komina wraz z montażem kompletnego wkładu kominowego żaro-kwasoodpornego fi 160 450 ZŁ/MB
  • Frezowanie komina wraz z montażem kompletnego wkładu kominowego żaro-kwasoodpornego fi 180 500 ZŁ/MB
  • Frezowanie komina wraz z montażem kompletnego wkładu kominowego ceramicznego  o średnicy wewnętrznej fi 180 550 – 600 ZŁ/MB
  • Frezowanie komina do średnicy fi 150 180ZŁ/MB
  • Frezowanie komina do średnicy fi 160 200 ZŁ/MB
  • Frezowanie komina do średnicy fi 180 220 ZŁ/MB
  • Uszczelnienie komina masa SKD firmy Schiedel (szlamowanie) 150-250 ZŁ/MB
  • Montaż wkładu kominowego Alufol  / CerFol w kominie wentylacyjnym 120-200 ZŁ/MB
  • Montaż wkładu kominowego Alufol / CerFol w kominie spalinowym  w 150-200 ZŁ/MB
  • Montaż wkładu kominowego kwasoodpornego w kominie spalinowym od pieca gazowego 150-200 ZŁ/MB

W celu poświadczenia zgodności, akceptacji stanu odprowadzania spalin podczas inspekcji lub dozoru technicznego, nie tylko z kilku powodów, wskazane jest, ale często nieuniknione, wyłożenie istniejącego komina w celu spełnienia „przepisowych (dozwolonych) wymagań ustanowionych dla prawidłowe, bezpieczne działanie”, wymagane w art. 74 dekretu rządowego nr 253/1997. (XII.20.).

Wkłady kominowe, wkłady ceramiczne, pompowane, wdmuchiwane, stalowe systemy kominowe
Wkłady kominowe, wkłady ceramiczne, pompowane, wdmuchiwane, stalowe systemy kominowe

Podobne przepisy istnieją w innych krajach, w których można kupić Wkłady Kominowe Cermas. Celem kontroli we wszystkich przypadkach jest ochrona życia ludzkiego.

Spalanie paliwa (gazu, oleju, drewna, pelletu) używanego do ogrzewania wytwarza spaliny zawierające parę wodną, ​​dwutlenek węgla, a także różne produkty spalania, takie jak tlenek węgla, który ma działanie toksyczne i powstaje, gdy część nie jest spalana doskonale paliwo.

Pomimo tego, że liczba zgonów maleje, dzięki wzrostowi liczby czujników monitorujących obecność tlenku węgla w pomieszczeniu. Jednak w wielu krajach kilkaset osób rocznie zatruwa się tlenkiem węgla, co często kończy się śmiercią, na Węgrzech 10-20 przypadków kończy się śmiercią. A powodem jest nieprawidłowe usuwanie gazów spalinowych powstających podczas ogrzewania.

JAKIE ZAGROŻENIA MOGŁYBY SIĘ ZROBIĆ W PRZYPADKU PRACY KOMINA BEZ WŁAŚCIWEGO WYKŁADU KOMINOWEGO?

Jeśli komin jest eksploatowany bez wykładziny, niebezpieczne gazy wydzielające się podczas spalania mogą dostać się do przestrzeni mieszkalnej, co może być śmiertelne. Skraplająca się para wodna na ścianie komina, mieszając się z produktami spalania, tworzy kwaśną ciecz (zawierającą kwas siarkowy, azotowy, solny), która niszczy zaprawę, beton, aluminium, a często także stal nierdzewną, powodując powstawanie szczelin w ścianach komina. Kwaśne opary spalin powodują korozję struktury komina, a to, oprócz śmiertelnego niebezpieczeństwa, obarczone jest problemami estetycznymi w pomieszczeniu. Wilgoć na ścianie komina psuje ściany i sufit pomieszczenia, powoduje szkody estetyczne i materialne, a trwałość komina znacznie się zmniejsza.

CZYM JEST ZATRUCIE GAZEM DYMNYM ( czadem )?

Tlenek węgla to bezbarwny, bezwonny gaz, który może dostać się do pomieszczeń mieszkalnych przez szczeliny w kominie i nie jest wyczuwalny przez osoby tam mieszkające. Powoduje utratę przytomności, osoba może znajdować się w stanie, w którym nie straciła przytomności, ale nie jest w stanie się poruszać. Niskie stężenia (0,02 V/V%) mogą powodować bóle głowy, nudności, przy dłuższej ekspozycji mogą powodować uszkodzenia mózgu, zaburzenia widzenia, w przypadku wyższej zawartości tlenku węgla (0,04–0,08 V/V%) przez Śmiertelne niebezpieczeństwo 2-3 godziny, a stężenie 1,28 V/V% w ciągu 1-3 minut powoduje śmierć.

CZY KOSZT WKŁADU KOMINOWEGO CERMAS PRZEKRACZA KOSZTY STALI NIERDZEWNEJ?

Należy porównać wyniki końcowe, a nie koszt dwóch rur wykładzinowych. Wkład kominowy ceramiczny jest instalowany w ciągu jednego dnia, podczas wykonywania prac nie jest wymagane wyburzanie ścian. Wkład kominowy ceramiczny może być stosowany w kominie o dowolnej wielkości i kształcie. Z wyjątkiem kilkumetrowych kominów i dość prostych, Wkład kominowy ceramiczny jest tańszy niż inne opcje. Gwarancja na rury ze stali nierdzewnej wynosi zwykle 10 lat, a na rury wykładzinowe Wkład kominowy 25 lat, jednak ich ceny są prawie takie same.

JAKIE JEST ZANIECZYSZCZENIE PODCZAS INSTALACJI WKŁADÓW KOMINOWYCH?

Proces rozpoczyna się od ankiety witryny. Podczas pracy, jeśli to konieczne, komin musi być oczyszczony i przygotowany przed wykładaniem. Ten proces jest obowiązkowy podczas układania wykładziny kominowej. Montaż WKŁADÓW KOMINOWYCH , nawet w przypadku, gdy kanał ma kształt pośredni, można przeprowadzić bez niszczenia ścian. Jedyną „brudną robotę” można wykonać w razie potrzeby na wlocie spalin do kotła służącego do ogrzewania oraz w dolnej części komina – gdzie zamontowany jest element czyszczący. Nawet jeśli ta potrzeba ma miejsce, musisz wbić w ścianę tylko kilka centymetrów.

JAK DŁUGO TRWA MONTAŻ WKŁADU KOMINOWEGO KOMINA?

Podszewkę komina w technologii cERMASpOLSKA można wykonać przed obiadem jednego dnia. Oczywiście zależy to od trudności napotkanych podczas przygotowania komina, a także od temperatury zewnętrznej.

CZY MOŻLIWE JEST WYKONANIE WYKŁADZIN WSTAWKAMI CERMAS POLSKA W PRZYPADKU STARYCH KOMINÓW?

Nie ma starych kominów, tylko dobre lub złe kominy. Po ułożeniu wykładziny CERMAS kominy są odnawiane i ponownie nadają się do użytku. Hartowany WKŁAD KOMINOWY ma wytrzymałość stali, wzmacnia oryginalny komin. Przed ułożeniem wykładziny cERMAS należy sprawdzić stan techniczny komina.

CZY MOŻNA WYKONAĆ WYKŁADZINĘ KAŻDEGO KOMINA W TECHNOLOGII CERMAS?

Jedną z zalet CERMAS jest to, że jest dostępny w zakresie od 60 mm do 1250 mm dla wszystkich średnic i długości. Z wyjątkiem niektórych przypadków może być stosowany do kominów o dowolnym kształcie.

CZY MOŻLIWE JEST STOSOWANIE WKŁADÓW KOMINOWYCH W PRZYPADKU OGRZEWANIA GAZOWEGO LUB DREWNA?

Tak. W przypadku ogrzewania gazowego i ogrzewania paliwem ciekłym, w którym powstaje duża ilość kondensacji należy zastosować wyłożenie kominów wkładami ceramicznymi, a w przypadku ogrzewania drewnem, w którym powstają spaliny o wyższej temperaturze, oraz istnieje niebezpieczeństwo zapalenia sadzy – materiał wykładzinowy typu Cermas.

NA CO WARTO WYBRAĆ FIRMĘ OFERUJĄCĄ PODKŁADKI KOMINOWE?

Przede wszystkim warto zapoznać się z listą firm na stronie Kompozitor Kft., lub zapytać o opinię osoby, które już montowały rurę wkładową Cermas do wykładania. W przypadku mieszkańców niemieszkających w stolicy wskazane jest skontaktowanie się z firmą instalacyjną najbliższą danej miejscowości. Wskazane jest zebranie kilku propozycji. Dodatkowo warto zapytać o wielkość, kompetencje firmy instalacyjnej na stronach internetowych, przeczytać recenzje i zobaczyć osobiście ich biuro.

W JAKICH PRZYPADKACH WAŻNA JEST GWARANCJA Cermas?

Największym wrogiem wkładów kominowych jest korozja. Gwarancja obejmuje odporność na korozję, która jest głównym źródłem uszkodzeń rur wykładzinowych. Kompozitor Kft. LLC udziela gwarancji tylko w przypadku, gdy prace instalacyjne zostały wykonane przez firmy lub przedsiębiorców, którzy ukończyli szkolenie w zakresie technologii Cermas (z odpowiednim dyplomem). Jest ważna, jeśli posiadasz wypełnioną laserową kartę gwarancyjną dostarczoną przez wykonawcę. 

CZY OSADY POWSTAŁE ZE SPALIN WYPROWADZANYCH Z KOMINA PRZEZ WKŁADANY RURĘ, JEŚLI TAK, W JAKI SPOSÓB NALEŻY CZYŚCIĆ KOMIN?

W przypadku ogrzewania gazowego lub olejowego komin nie musi być stale czyszczony, czyszczenie prewencyjne należy sprawdzać tylko raz w roku. W przypadku ogrzewania drewnem mogą tworzyć się osady smoły, które można usunąć tradycyjnymi środkami do czyszczenia kominów lub za pomocą obrotowej szczotki do czyszczenia kominów opracowanej przez firmę KMS-BUD.

CZY MOŻNA UZYSKAĆ ​​JAKIEKOLWIEK WSPARCIE PRZY UKŁADANIU WYKŁADZIN KOMINOWYCH?

Możesz uzyskać informacje o bieżącym wsparciu od władz lokalnych.

CZYM JEST ZBIOROWY GRYCH?

Taki komin, do którego podłączonych jest więcej niż jeden sprzęt grzewczy. Na Węgrzech powszechne są kominy betonowe, budowane pod marką Termofor, których średnica wewnętrzna zwiększa się o 25 mm na każdym piętrze. Kominy te nie nadają się do odprowadzania spalin. Po modernizacji z rurą wkładową FuranFlex problemy zostały wyeliminowane i można podłączyć najnowszy sprzęt z zamkniętą komorą spalania.

GDZIE I KIEDY POWSTAŁA METODA Cermas?

Cermas to opatentowany wynalazek opracowany przez Cermas Polska. Data zgłoszenia patentowego: 2008

W JAKICH MIASTACH UŻYWAJĄ KOMINÓW CERMAS?

Łubie, Zbrosławice, Tworóg, Połomia, Pyskowice, Toszek, Zabrze, Gliwice, Tarnowskie Góry, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Żory, Rybnik, Wielowieś, Księży Las, Bytom, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Pławniowice, Kopienica, Wieszowa, Lubliniec, Strzelce Opolskie, Miasteczko Śląskie, Mierzęcice, Kędzierzyn-Koźle, Mikołów, Częstochowa, Kraków, Wadowice, Oświęcim, Tychy, Rybnik, Aleksandria, Babienica, Blachownia, Biskupice, Bobrowniki Śląskie, Boronów, Borowiany, Boruszowice, Brynek, Brynica, Brzeziny Śląskie, Bytom, Celiny, Chechło, Chorzów, Ciasna, Cisiec, Cisownica, Cynków, Czechowice-Dziedzice, Czekanów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Dobrodzień, Drutarnia, Gliwice, Goczałkowice-Zdrój, Goleszów, Gorzyce, Gostyń, Góra Siewierska, Górniki, Hanusek, Herby, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Jemielnica, Jerzowa, Kalety, Kamieniec, Kamińsko, Katowice, Karchowice, Kędzierzyn Koźle, Kiczora, Kieleczka, Kleszczów, Kłobuck, Knurów, Kocury, Kochanowice, Kokotek, Koszęcin, Kotowice, Konopiska, Koty, Kozłowa Góra, Kozłów, Krupski Młyn, Krzyżowa, Krzepice, Księży Las, Laryszów, Lasowice, Lisów, Lubliniec, Łącza, Łubie, Lubecko, Miasteczko Śląskie, Miedary, Mierzęcice, Mikołeska, Mikołów, Miotek, Morsko, Mysłowice, Nakło Śląskie, Niewiesze, Niezdrowice, Niezdara, Nowa Wieś, Nowe Chechło, Ogrodzieniec, Opatowice, Orzech, Orzesze, Osada Jana, Ossy, Ożarowice, Paczyna, Piasek, Piekary Śląskie, Pisarzowice, Pniowiec, Poczesna, Połomia, Porąbka, Poręba, Psary, Potępa, Przeczyce, Przezchlebie, Przeczyce, Pszczyna, Ptakowice, Pyrzowice, Pyskowice, Racibórz, Radzionków, Repty, Repty Śląskie, Rokitno Szlacheckie, Ruda Śląska, Rudniki, Rudziniec, Rudno, Rybna, Rybnik, Rzeczyce, Rzędkowice, Sączów, Siemonia, Sierakowice, Siewierz, Sławków, Sopot, Sosnowiec, Sośnicowice, Solarnia, Sowice, Smolnica, Stare Tarnowice, Stolarzowice, Strzybnica, Strzelce Opolskie, Szałsza, Śródmieście-Centrum, Świerklaniec, Świnna, Tarnowskie Góry, Tąpkowice, Toszek, Trachy, Tworóg, Tychy, Wielowieś, Wieszowa, Wilkowice, Wilkowiczki, Wodzisław Śląski, Wojkowice, Wojska, Woźniki, Wyrazów, Zabrze, Zarzecze, Zawady, Zbrosławice, Zdów, Zebrzydowice, Zendek, Żarki Letnisko, Żernica, Żędowice, Ziemięcice, Żory, Żyglin, Żyglinek