Jak obliczyć koszt frezowania komina z ceramicznym wkładem kominowym lub bez wkładu? Jaka jest cena renowacji komina metoda frezowania wraz z montażem ceramicznego wkładu kominowego.

Tutaj obliczysz cenę frezowania komina czyli rozwiercanie kominów. Dodatkowo możesz poznać cenę frezowania wraz z montażem ceramicznego wkładu kominowego.

Kalkulator frezowania kominów:

Tutaj dowiesz się o:


 • Frezowanie komina cena Małopolska
 • Rozwiercanie komina cena
 • Frezowanie komina Śląsk cena
 • Frezowanie komina Małopolska
 • Frezowanie komina Opolskie
 • Frezowanie komina MAZOWIECKIE

Ceny frezowania kominów na Śląsku – rozwiercanie komina – frezowanie komina cena

Poniżej lista firm ze Śląska oferujących frezowanie kominów, uszczelnianie, renowację wraz z montażem ceramicznych wkładów kominowych:

Frezowanie komina

 • Do średnicy fi 150: 180 zł za metr bieżący (MB)
 • Do średnicy fi 160: 200 zł za MB
 • Do średnicy fi 180: 220 zł za MB
 • Do średnicy fi 200: 250 zł za MB
 • Do średnicy fi 225: 300 zł za MB
 • Do średnicy fi 250: 350 zł za MB

Poszerzanie komina z montażem kompletnego wkładu kominowego ceramicznego

 • Średnica wewnętrzna fi 160: 550 – 600 zł za MB
 • Średnica wewnętrzna fi 180: 550 – 600 zł za MB
 • Średnica wewnętrzna fi 200: 600 – 650 zł za MB

Uwaga: Powyższe ceny są za metr bieżący (MB).

Prosimy o kontakt w przypadku pytań dotyczących naszych usług.

Obszary dodane w 2024 roku do oferty usług związanych z renowacją, frezowaniem oraz rozwiercaniem kominów:

W Częstochowie: Blachownia, Koniecpol, Olsztyn, Przyrów, Mykanów, Poczesna, Konopiska, Mstów, Rędziny, Janów, Kamienica Polska, Lelów, Kruszyna, Dąbrowa Zielona, Starcza.

W Lublińcu: Woźniki, Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków.

Co to jest frezowanie komina zwane rozwiercaniem kominów?

Frezowanie komina to nic innego jak poszerzanie jego średnicy przy pomocy specjalistycznych frezarek do kominów. Po wykonaniu frezowania komina, komin jest gotowy do szlamowania, co skutecznie go uszczelnia, poprawia ciąg i bezpieczeństwo domowników. Jednak trochę droższą ale zdecydowanie trwalszą metodą uszczelniania komina po wykonaniu frezowania jest zamontowanie ceramicznego wkładu kominowego.

Zamontowanie ceramicznego wkładu kominowego po wyfrezowaniu przewodu kominowego jest konieczne w przypadku montażu nowych kotłów ( pieców ) grzewczych. Nowoczesne kotły grzewcze działają inaczej jak stare „kopciuchy”, jeśli zostaną podłączone do starych, nieszczelnych kominów bez izolacji termicznej nastąpi zjawisko kondensacji, które w szybkim czasie za skutkuje wykwitami na kominie.

Frezowanie kominów to technika służąca do usuwania nierówności, nakładki lub innych nieprawidłowości z wewnętrznej powierzchni komina. Jest to niezbędny element konserwacji i naprawy kominów, który pomaga zapewnić ich trwałość i bezpieczeństwo. Oto rozszerzony poradnik na temat obliczania kosztów frezowania kominów i kluczowe wskazówki do planowania budowy.

Zrozumienie Procesu Frezowania Kominów

Frezowanie kominów to proces, który polega na precyzyjnym wycinaniu i usuwaniu nadmiernego materiału z wewnętrznej powierzchni komina. W praktyce stosuje się do tego specjalistyczne narzędzia i technologie. W zależności od rodzaju i wielkości komina, proces może wymagać użycia różnych technik frezowania.

Frezowanie komina a cena, od czego zależy?

Koszt frezowania kominów może zależeć od wielu czynników, takich jak:

 • Wysokość i średnica komina: Większe kominy mogą wymagać więcej pracy i czasu, co wpływa na całkowity koszt.
 • Stan komina: Jeśli komin jest w złym stanie, może wymagać dodatkowych prac, które mogą zwiększyć koszty.
 • Rodzaj użytych materiałów: Niektóre materiały mogą być trudniejsze do frezowania niż inne, co może wpłynąć na koszt.
 • Koszty robocizny: Frezowanie komina jest specjalistyczną pracą, która wymaga odpowiedniego doświadczenia i umiejętności. Koszty robocizny mogą więc stanowić znaczną część całkowitego kosztu.

frezowanie komina – jak obliczyć samemu cenę?

Aby obliczyć koszt frezowania komina, musisz uwzględnić powyższe czynniki. Poniżej przedstawiamy przykładową kalkulację:

 1. Pomiar Komina: Załóżmy, że mamy komin o wysokości 10 metrów i średnicy 1 metra.
 2. Cena za Metr Frezowania: Zakładając, że cena za metr frezowania to 100 PLN, łączny koszt za wysokość komina wynosi 10 * 100 = 1 000 PLN.
 3. Stan Komina: Jeśli komin wymaga dodatkowych prac, takich jak naprawy, możesz musieć doliczyć dodatkowe koszty. Załóżmy, że to dodatkowe 200 PLN.
 4. Całkowity Koszt: Łączny koszt frezowania komina wynosi więc 1000 PLN (frezowanie) + 200 PLN (naprawy) = 1 200 PLN.
 5. Należy pamiętać, że to jest przykładowe obliczenie. Rzeczywiste koszty mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak ceny lokalnej robocizny czy koszty materiałów.
 6. Jak Zminimalizować Koszty Frezowania Kominów
 7. Oto kilka sposobów na zminimalizowanie kosztów frezowania kominów:
 8. Konserwacja: Regularna konserwacja i inspekcja komina mogą pomóc wykryć problemy na wczesnym etapie, zanim staną się poważnymi i kosztownymi do naprawy.
 9. Wybór Specjalistów: Zawsze warto zatrudnić doświadczonego specjalistę do frezowania kominów. Mogą oni zaoferować lepszą jakość pracy i zminimalizować ryzyko dodatkowych kosztów związanych z naprawami w przyszłości.
 10. Porównywanie Cen: Porównaj ceny usług różnych firm. Pamiętaj jednak, że najtańsza oferta nie zawsze oznacza najlepszą jakość.
 11. 5. Planowanie Budowy Kominów
 12. Planując budowę komina, istotne jest uwzględnienie następujących kwestii:
 13. Zgodność z przepisami: Upewnij się, że twoje plany są zgodne z lokalnymi przepisami budowlanymi i normami bezpieczeństwa.
 14. Materiały: Wybierz materiały, które są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, a jednocześnie pasują do stylu twojego domu.
 15. Koszty: Uwzględnij wszystkie koszty, w tym budowę, konserwację i ewentualne przyszłe naprawy.
 16. Przyszłe Frezowanie: Rozważ, jak łatwo będzie przeprowadzić przyszłe frezowanie. Czy design i materiał komina to ułatwią?
 17. Podsumowując, koszt frezowania kominów zależy od wielu czynników, w tym od stanu komina, użytych materiałów, a także kosztów robocizny. Regularne konserwacje i odpowiednie planowanie mogą pomóc zminimalizować te koszty i zapewnić długowieczność i bezpieczeństwo twojego komina.

Uszczelnianie kominów

Uszczelnianie komina to kluczowy proces w utrzymaniu komina w odpowiednim stanie i zapewnieniu jego bezpiecznej i wydajnej pracy, niezależnie od tego, czy mieszkasz w Katowicach, Gliwicach, czy Sosnowcu. Przed przystąpieniem do uszczelniania, konieczne jest dokładne zbadanie stanu komina. To obejmuje sprawdzenie, czy istnieją jakiekolwiek pęknięcia, dziury czy inne uszkodzenia, które mogą prowadzić do wycieków – problem, który może dotknąć mieszkańców każdego miasta, od Zabrza po Bytom.

Uszczelnianie komina wymaga czystej i suchej powierzchni. Dlatego przed rozpoczęciem prac, komin musi zostać oczyszczony z sadzy, kurzu i innych zanieczyszczeń, niezależnie od tego, czy jesteś w Tychach, czy w Ruda Śląska. Mogą być również konieczne prace naprawcze, takie jak usunięcie luźnych fragmentów cegły czy betonu – to jest równie ważne w Chorzowie, jak i w Jaworznie.

Nasze realizacje montażu wkładów kominowych i frezowania kominów

Realizacja – Frez-Daw – Sośnicowice koło Gliwice

Firma Frez-Daw, specjalizująca się w usługach związanych z kominami, takimi jak frezowanie kominów i montaż wkładów kominowych, niedawno przeprowadziła kompleksową realizację w Sośnicowicach, niedaleko Gliwic.

Wizyta oceniająca: Przed rozpoczęciem prac, specjaliści z Frez-Daw odwiedzili obiekt w Sośnicowicach, aby ocenić stan istniejącego komina i ustalić zakres potrzebnych prac. W trakcie wizyty zespół dokonał pomiarów i ocenił kondycję murów komina oraz dostępność miejsca roboczego.

Planowanie: Na podstawie zebranych informacji, firma opracowała szczegółowy plan działania, uwzględniający rodzaj i rozmiar potrzebnego wkładu kominowego, a także metodę frezowania, która najlepiej pasowałaby do specyfiki komina.

Przygotowanie miejsca pracy: Zespół Frez-Daw przygotował miejsce pracy, zabezpieczając otoczenie i zapewniając bezpieczny dostęp do komina. Wszelkie niezbędne maszyny i narzędzia zostały dostarczone na miejsce.

Frezowanie: Używając specjalistycznego sprzętu frezującego, zespół usunął wszelkie nierówności, zanieczyszczenia oraz uszkodzone fragmenty wewnętrznej strony komina. Proces ten był kluczowy, aby zapewnić gładką i równą powierzchnię dla nowego wkładu kominowego.

Dobór wkładu: Na podstawie wcześniejszych pomiarów, wybrano odpowiedni wkład kominowy, który najlepiej pasował do wymiarów i potrzeb komina. Wkład został dostosowany do typu paliwa, które miało być używane (np. gaz, olej, drewno).

Instalacja: Wkład kominowy został delikatnie wprowadzony do wnętrza komina. W razie potrzeby, zespół użył specjalnych technik, aby dostosować wkład do specyficznych kształtów lub zakrzywień komina.

Uszczelnienie i zabezpieczenie: Po umieszczeniu wkładu, wszystkie połączenia zostały starannie uszczelnione, aby zapobiec wyciekom dymu lub gazu. Dodatkowo, na zewnątrz komina zainstalowano specjalne zabezpieczenia, takie jak daszki kominowe, chroniące przed wpływem warunków atmosferycznych.

Inspekcja: Po zakończeniu montażu, przeprowadzono dokładną inspekcję, aby upewnić się, że wszystkie elementy są prawidłowo zainstalowane i funkcjonują zgodnie z oczekiwaniami.

Odbiór prac: Klient został zaproszony do odbioru prac. Przedstawiono mu wykonane działania i udzielono wskazówek dotyczących użytkowania i konserwacji nowego wkładu kominowego.

Zakończenie: Po pozytywnym odbiorze i upewnieniu się, że klient jest w pełni zadowolony, zespół Frez-Daw posprzątał miejsce pracy, zdemontował wszelkie tymczasowe instalacje i opuścił obiekt.

Ta realizacja w Sośnicowicach jest przykładem kompleksowego podejścia firmy Frez-Daw do usług związanych z kominami, od wstępnej oceny, przez profesjonalne frezowanie, aż po precyzyjny montaż wkładu kominowego i finalną kontrolę.

Skontaktuj się w sprawie frezowania komina: +48 603-677-754 Poszerzanie komina wykonujemy na terenie wielu miast w województwie śląskim, takich jak Zabrze, Gliwice, Tarnowskie Góry, Tychy, Ustroń, Węgierska Górka, Będzin, Bielsko Biała, Toszek, Pyskowice, Bytom, Szałsza, Brenna, Goczałkowice-Zdrój, Istebna, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Koziegłowy, Kroczyce, Łaziska Górne, Lubliniec, Międzybrodzie Bialskie, Międzybrodzie Żywieckie, Mikołów, Milówka, Morsko, Mysłowice, Myszków, Ogrodzieniec, Orzesze, Piekary Śląskie, Pilica, Podzamcze, Porąbka, Poraj, Opole, Strzelce Opolskie, Przeczyce, Pszczyna, Rokitno Szlacheckie, Ruda Śląska, Siewierz, Skoczów, Sławków, Sosnowiec, Szczyrk, Szczekociny, Wisła, Wodzisław Śląski, Chorzów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Zabrze, Żarki Letnisko, Zawiercie, Zwardoń, Żywiec. Frezowanie kominów z Firmą Frez-Daw to pewność wysokiej jakości wykonanych usług.
Częstochowa: Blachownia, Koniecpol, Olsztyn, Przyrów, Mykanów, Poczesna, Konopiska, Mstów, Rędziny, Janów, Kamienica Polska, Lelów, Kruszyna, Dąbrowa Zielona, Starcza
Lubliniec: Woźniki, Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków.

5/5 - (3 votes)