Szukasz rozwiązań chroniących komin i dach przed czynnikami atmosferycznymi i infiltracją (deszcz, śnieg, wiatr, itp.) Poprzez jak najlepsze uszczelnienie wokół komina?

W ofercie firmy Cermas Polska znajdują się blaszane elementy uszczelniające dookoła komina, w różnych kolorach, które można dopasować do wielu typów dachów o różnych kątach i nachyleniach, zaprojektowane tak, aby estetycznie pasowały do ​​pokrycia dachówką lub blachą. Mają maksymalną łatwość montażu i dodatkową odporność na warunki atmosferyczne i ekstremalne wahania temperatur. Systemy uszczelnień w postaci stalowych systemów kominowych, ramek, gniazd lub fartuchów, wykonane głównie z blachy, dostarczane są w krótkim czasie z własnego magazynu, w komplecie lub jako sztuka

Armatura kominowa

Jeśli mądrze zainwestowałeś w profesjonalny komin ceramiczny, lub ze stali nierdzewnej lub nawet zbudowany komin, a ten krok nie był tani, zapewniamy Ci elementy łączące do uszczelniania i łączenia komina, dla bezpiecznego odprowadzania dymu i gazów, po przystępnych cenach. Połączenie między kominem a rurami należy wykonać z najwyższą starannością, za pomocą zaślepki w celu zapewnienia szczelności podczas eksploatacji, poddawanej działaniu wysokich temperatur o zwiększonym stopniu rozszerzalności. Zarówno na styku, jak i podczas eksploatacji element, który wtyczki jest „utwardzany” w wysokiej temperaturze, ma to na celu wyeliminowanie ryzyka uszkodzenia połączenia do kominów ceramicznych, szamotowych lub zabudowanych.

Systemy kominowe Cermas Polska

System kominowy Cermas Polska przeznaczony jest do rehabilitacji (intubacji) istniejących uszkodzonych kominów,
które nie odpowiadają aktualnym wymaganiom funkcjonalności i bezpieczeństwa użytkowania.
Szeroki zakres średnic, mały ciężar własny i wysokowydajne rozwiązanie do łączenia rur to zalety naszego rozwiązania technicznego.

Cermas Polska posiada oznaczenie CE, dzięki czemu ten układ odprowadzania spalin może pracować zarówno w trybie suchym, jak również w trybie mokrym w obecności kondensacji, z podciśnieniem lub nadciśnieniem w kanale spalinowym.


Elementy systemu można zastosować w przypadku źródeł ciepła na paliwo stałe, ciekłe lub gazowe, dla temperatur spalin nie wyższych niż 450 ° C. Dzięki zastosowaniu uszczelek to rozwiązanie techniczne można przystosować do odprowadzania spalin z nadciśnieniem lub ciągiem wymuszonym. Elementy liniowe i kolanka należące do systemu Cermas Polska mogą służyć do tworzenia kanału łączącego źródło ciepła z kominem doprowadzającym.


Prosta ścianka stalowego systemu kominowego Cermas Polska wykonana jest ze stali nierdzewnej AISI 316L (1.4404) zgrzewanej wzdłużnym.

Grubość ścianki zmienia się w zależności od średnicy rury:

· 0,6 mm dla średnic od Ø80 do 350 mm

· 1,0 mm dla średnic od Ø400 do Ø700 mm

Zaciski łączące oraz dostarczone uszczelki zapewniają funkcjonalność układu wydechowego w warunkach nadciśnienia max. 200 Pa, przy maksymalnej temperaturze spalin 200 ° C