Kotły gazowe

Pompowany system koncentryczny do kotłów gazowych kondensacyjnych, taki jak ALUCERFOL-K oferowany przez firmę Cermas, to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia przystosowanie istniejących kanałów kominowych do wymagań nowoczesnych kotłów gazowych. Dzięki temu, można w sposób bezinwazyjny i ekonomiczny przekształcić komin, który służył do odprowadzania spalin z pieców węglowych, w idealny szacht kominowy do zasysu powietrza. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne w przypadku kanałów krzywych, przewężonych, zanieczyszczonych czy nieszczelnych, które bez zastosowania takiego systemu nie mogłyby być wykorzystane w instalacjach kotłów gazowych. Dzięki temu, właściciele domów mają możliwość skorzystania z ekologicznych i wydajnych kotłów gazowych, nawet jeśli ich komin nie spełniałby pierwotnie wymagań takiej instalacji.

Gazowe kotły grzewcze dla przytulności i ciepła w Twoim domu

Kotły gazowe są najczęściej używane w domach jednorodzinnych, do których dostarczany jest gaz ziemny. Jest to paliwo ekologiczne – używanie gazu nie emituje do atmosfery szkodliwych produktów spalania, chroni środowisko, a Ty nie musisz martwić się o zapasy paliwa, konserwację kotła czy czyszczenie. Można powiedzieć – Najlepsze kotły gazowe, ponieważ są szczególnie wygodne, gdy powierzchnia kotłowni jest niewielka, ponieważ kotły są kompaktowe – nie zajmują dużo miejsca. Kotły te działają cicho i są bardzo energooszczędne. Podobne zalety posiadają pompy ciepła.

pelet Gliwice
Pelet Gliwice – z dostawą do domu

Kotły gazowe są coraz częściej wybierane do ogrzewania domów jednorodzinnych, ze względu na ich ekologiczność i wygodę użytkowania. Jednakże, instalacja kotła gazowego często wiąże się z koniecznością przystosowania istniejącego komina do nowych wymagań. W tym kontekście, pompowany system koncentryczny do kotłów gazowych kondensacyjnych, taki jak ALUCERFOL-K oferowany przez firmę Cermas, staje się atrakcyjnym rozwiązaniem.

Czym jest Pompowany System Koncentryczny?

Pompowany system koncentryczny to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala w sposób bezinwazyjny przystosować murowany kanał kominowy do wykorzystania w instalacjach powietrzno-spalinowych nowoczesnych kotłów gazowych. Technologia zastosowania nadmuchiwanego wkładu, takiego jak ALUCERFOL-K, pozwala na jego wykorzystanie w kanałach krzywych, przewężonych, zanieczyszczonych, nieszczelnych. Dzięki zastosowaniu nadmuchiwanego wkładu, przy doprowadzeniu powietrza do komory spalania można wykorzystać komin, który służył do odprowadzania spalin z pieców węglowych, a którego użycie bez zapewnienia czystości i szczelności jaką daje ALU-CERFOL nie byłoby możliwe.

Zastosowanie Pompowanego Systemu Koncentrycznego

Pompowany system koncentryczny ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe przywrócenie istniejącego komina do stanu czystości, umożliwiającego bezpośrednie doprowadzenie powietrza do komory spalania przy tzw. poborze z szachtu. Dzięki zastosowaniu systemu ALU-CERFOL, kanał kominowy, który był zanieczyszczony sadzą i nieszczelny, staje się idealnym szachtem kominowym do zasysu powietrza. W tak przygotowany szacht można zamontować wkład kominowy spalinowy w dowolnej wersji- sztywny lub giętki tzw. „spiro”. Na wylocie komina montowane jest zakończenie komina z zasysem powietrza, a w kotłowni przyłączane jest przejście koncentryczne fi 60/100 lub fi 80/125. W ten oto sposób murowany, pierwotnie zanieczyszczony kanał dzięki zastosowaniu systemu ALU-CERFOL, staje się przystosowany do podłączenia kotła kondensacyjnego.

Prace przygotowawcze przed montażem pompowanych wkładów kominowych

Montaż wkładu kominowego jest kluczowym procesem, który ma na celu zabezpieczenie przewodu kominowego przed uszkodzeniem oraz zapewnienie poprawnego odprowadzania spalin. Jest to szczególnie ważne w starych budynkach, gdzie zaprawa między cegłami w kominie mogła się wykruszyć przez lata, co sprawia, że komin staje się nieszczelny. Poniżej przedstawiam proces montażu wkładu kominowego krok po kroku:

 1. Ocena drożności kanału ceglanego: Przed rozpoczęciem montażu wkładu kominowego, konieczna jest ocena drożności kanału ceglanego. W razie potrzeby kanał jest dokładnie oczyszczany.
 2. Sprawdzenie przebiegu kanału: Fachowcy analizują, jak kanał przebiega wewnątrz komina, aby ustalić, czy nie ma w nim zwężeń lub załamań.
 3. Dobór odpowiedniego wkładu: Po przeprowadzeniu oględzin, dobierany jest odpowiedni wkład dla danego komina. Bierze się pod uwagę materiał, z jakiego jest wykonany wkład, możliwość dopasowania go do załamań w kominie oraz kształt przekroju (okrągły lub owalny).
 4. Montaż wkładu: Właściwy montaż wkładu kominowego zazwyczaj odbywa się od strony dachu. Specjaliści opuszczają kolejne elementy wkładu, używając napiętej liny. Kluczowe jest umieszczanie ich tzw. mufą do góry, aby zapobiec wyciekaniu skroplin.
 5. Podłączenie do pieca: Wkład musi być podłączony do pieca, w tym miejscu instaluje się tzw. trójnik.
 6. Wyczystka i zbieracz skroplin: W dolnej części wkładu znajduje się wyczystka, którą trzeba regularnie opróżniać, oraz zbieracz skroplin, który zapobiega dostaniu się skroplin do pieca.
 7. Zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi: Ostatnim etapem montażu wkładu kominowego jest założenie na jego szczycie daszka kominowego lub tzw. strażaka, które chronią wkład przed zjawiskami pogodowymi, takimi jak deszcz czy silne podmuchy wiatru.

Podkreślenie musi być postawione na fakt, że tylko szczelny komin gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania pieca mieszkańcom domu. Dlatego montaż wkładu kominowego powinien być powierzony doświadczonym specjalistom.

Wszystkie te prace od frezowania komina po podłączenie kanału spalinowego do kotła grzewczego grzewczego wykonują zaufane firmy ze Śląska:

Jak właściwie wybrać tanie kotły gazowe

Jeśli masz możliwość korzystania z gazu ziemnego w pobliżu domu lub domku, pozostaje decyzja, który kocioł kupić za rozsądną cenę. Oto kilka czynników, które mogą wpłynąć na Twoją decyzję:

 •   Firma, która sprzeda Ci kocioł, musi być w stanie wykonać naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne jakości;
 •   Weź pod uwagę wielkość i izolację termiczną budowanego pomieszczenia, potrzebę przygotowania ciepłej wody, pożądaną ilość. To określi moc twojego kotła;
 •   Jeśli nie masz komina, będziesz musiał wybrać opcję kotła turbo. W ten sposób produkty spalania są usuwane, a powietrze jest dostarczane przez specjalną podwójną rurę turbo;
 •   Przyszła lokalizacja kotła – mieszkanie nadaje się do zawieszenia na ścianie, a jeśli posiadasz kotłownię – możesz wybrać kocioł podwieszany lub zabudowany.
 •   Pomyśl o pożądanej ilości ciepłej wody – jeśli Twoje potrzeby są duże, zalecamy wybór kotła z bojlerem objętościowym;
 •   Twoje nawyki i preferencje – jak chcesz zarządzać swoim sprzętem. Na przykład regulator pokojowy, sterowanie ekwitermiczne za pomocą czujnika zewnętrznego;
 •   Jedną z najważniejszych kwestii jest cena. Najwygodniejszy sposób na znalezienie preferowanych kotłów gazowych w Internecie. Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko sprzęt, ale również kocioł można przetransportować do domu, a dla tych, którzy chcą sprawdzić sprzęt przed zakupem.
 •   Sprzedaż kotłów gazowych – śledząc ceny w sklepach internetowych lub tylko w sklepach, możesz znacznie zaoszczędzić w okresie wyprzedaży promocyjnej.

Najpopularniejsze funkcje kotłów gazowych

Nowoczesne kotły posiadają wiele innowacyjnych funkcji zwiększających ekonomiczność, komfort i łatwość obsługi:

 •   Równomierna modulacja mocy kotła – zwiększa ekonomiczność i ogranicza wahania temperatury CWU
 •   Autodiagnostyka – ułatwia obsługę kotła i przyspiesza naprawy;
 •   Miękki start – gwarantuje niezawodne i ciche rozpalanie kominka
 •   Ograniczenie częstotliwości załączania kotła – zapobiega uruchomieniu kotła w przypadku, gdy tryb spalania właśnie się zakończył,
 •   Bezwładność pompy – umożliwia wykorzystanie ciepła resztkowego.

Niezawodny dostawca tuż obok Ciebie – Merkury Gliwice

Merkury Kotły Gliwice zebrał niezawodny zespół profesjonalnych pracowników sklepów, którzy są zawsze gotowi do pomocy. Pracownicy nie tylko posiadają doświadczenie zdobyte w miejscu pracy, ale są również aktywnymi użytkownikami tych kotłów w swoich domach. Kotły gazowe nie są gorsze cenowo od innych ekonomicznych urządzeń grzewczych. Dlatego kupując kocioł grzewczy od sprawdzonego sprzedawcy, będziesz mógł cieszyć się zakupionym sprzętem grzewczym, wygodnym i prostym w obsłudze, a jeśli masz jakiekolwiek pytania, zawsze otrzymasz fachową pomoc. Zaufaj nam i naszym pracownikom.

Pompowany system koncentryczny do kotłów gazowych kondensacyjnych

Jest to rozwiązanie pozwalające w prosty sposób przystosować kominy krzywe, przewężone lub po byłych piecach węglowych do instalacji nowoczesnego kotła gazowego.

Przedstawione firmy z branż kominiarskich oraz grzewczych obsługują klientów w okolicach miast:

Zabrze, Sosnowiec, Mysłowice, Katowice, Dabrowa Górnicza, Opole, Strzelce Opolskie, Gliwice, Chorzów, Mikołów, Łaziska, Bytom, Tarnowskie Góry.

5/5 - (1 vote)