Montaż Klimatyzacji – 10 powodów, aby pozwolić profesjonalistom zająć się instalacją klimatyzacji

Nie ma tak niesamowitej ulgi, jak wejście do klimatyzowanego domu po przebywaniu na zewnątrz w najgorętszych częściach lata..

Aby jednak doświadczyć tego uczucia, twoja jednostka musi pracować z maksymalną wydajnością. Sprawnie działający klimatyzator zaczyna się od prawidłowej instalacji.

Najlepszym sposobem na zapewnienie prawidłowej instalacji klimatyzatora jest zatrudnienie profesjonalisty. Jeśli to Cię nie przekonuje, czytaj dalej, aby poznać dziesięć powodów, dla których powinieneś pozwolić profesjonalistom zająć się instalacją klimatyzacji.

Co może się nie udać, jeśli klimatyzator jest nieprawidłowo zainstalowany?

Zanim zagłębimy się w najważniejsze powody, dla których chcesz zatrudnić profesjonalistę do zamontowania klimatyzatora, przyjrzyjmy się, co może pójść nie tak. Jeśli klimatyzator nie zostanie zainstalowany we właściwy sposób, mogą się zdarzyć następujące rzeczy:

 • Urządzenie może wydawać dziwne dźwięki
 • Urządzenie będzie wolniej reagować na zmiany temperatury
 • Słaby przepływ powietrza
 • Wzrost kosztów energii
 • Ogólne uszkodzenie systemu
 • Częste zatrzymywanie i uruchamianie systemu

To tylko kilka z najczęstszych problemów. W zależności od tego, na ile urządzenie zostało nieprawidłowo zainstalowane, mogą wystąpić różne problemy. Przyjrzyjmy się teraz dziesięciu zasadniczym powodom, dla których warto zatrudnić profesjonalistę do montażu klimatyzacji.

montaż klimatyzacji
montaż klimatyzacji

1. Tylko profesjonaliści

Systemy klimatyzacyjne są złożone i wymagają dużej wiedzy specjalistycznej, aby po montażu prawidłowo pracowały. Technicy zajmujący się klimatyzatorami przechodzą wiele szkoleń, aby uzyskać licencje i certyfikaty niezbędne do wykonywania ich pracy. 

2.Ochronę przed typowymi błędami w montażu klimatyzacji

Gdybyś sam zainstalował klimatyzator i popełnił błąd, ponosiłbyś za to odpowiedzialność. Wszelkie niezbędne naprawy lub wymiany spadną na Ciebie. Może to kosztować dużo czasu i pieniędzy.

Zatrudniając profesjonalistę do montażu klimatyzacji masz ochronę przed problemami z praca klimatyzacji. Jeśli coś pójdzie nie tak podczas procesu instalacji, odpowiada za to firma montująca klimatyzator.

3. Gwarancja wymaga montażu przez profesjonalistę.

Wszystkie klimatyzatory są objęte gwarancją producenta, która zapewnia bezpłatne części lub wymianę, jeśli urządzenie zostanie uznane za wadliwe. Długość tych gwarancji może się znacznie różnić w zależności od producenta, ale zdecydowanie nie chcesz jej unieważnić, a tak zrobisz montując klimatyzację samodzielnie.

Gwarancja może zawierać klauzulę stwierdzającą, że urządzenie może być obsługiwane wyłącznie przez licencjonowanego specjalistę. Co się stanie, jeśli sam zainstalujesz urządzenie lub spróbujesz zająć się naprawą? Gwarancja traci ważność, więc nie będziesz mieć uprawnień do wymiany.

Unieważnienie gwarancji może okazać się katastrofalne, jeśli okaże się, że wystąpiła wada fabryczna. 

4. Otrzymasz najdokładniejszy rozmiar jednostki

Współpraca z profesjonalistami oznacza, że ​​otrzymasz jednostkę klimatyzacyjną o odpowiednim rozmiarze ( mocy ) dla Twojego domu. Pomoże to znacznie zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną i przedłużyć żywotność klimatyzatora.

Gdybyś miał zainstalować klimatyzator, który byłaby za mały dla twojego domu, pracowałaby ona nieprzerwanie, próbując utrzymać niską temperaturę. Nie tylko zwiększa to koszty energii, ale także powoduje duże zużycie urządzenia.

Gdybyś miał zainstalować system klimatyzacji, który byłby zbyt duży dla twojego domu, byłby on stale załaczany i wyłączany. Powoduje to te same problemy, co zbyt mała jednostka. Twoje rachunki za energię gwałtownie rosną, a klimatyzator „starzeje się” znacznie szybciej niż zwykle.

5. Twój system klimatyzator może działać dłużej

Posiadanie profesjonalnej instalacji jednostki może oznaczać, że będzie ona działać dłużej. Eksperci ci wiedzą, jak zainstalować i konserwować klimatyzatory, aby działały z maksymalną wydajnością. Będą w stanie ustawić wszystko zgodnie z dokładnymi specyfikacjami producenta, które różnią się w zależności od urządzenia.

Kiedy jednostka działa z maksymalną wydajnością, prawdopodobnie wytrzyma przeciętną żywotność lub dłużej. Dopiero gdy jednostki są nieprawidłowo zainstalowane lub działają słabo, zaczynają się psuć.

6. Jest bezpieczniej

Jeśli nie są odpowiednio obsługiwane, systemy klimatyzacji mogą być niezwykle niebezpieczne. Nie tylko możesz doznać obrażeń podczas pracy z systemem, ale może to również uszkodzić Twój dom na różne sposoby.

Technicy od klimatyzacji zostali dokładnie przeszkoleni w zakresie bezpiecznej pracy z tymi systemami. Uczono ich również, co robić w nagłych wypadkach.

7. Zatrudnienie profesjonalisty oznacza dla Ciebie mniej stresu

Mówiąc prościej, zatrudnienie profesjonalisty do montażu systemu klimatyzacji jest dla Ciebie mniej stresujące. Nie będziesz miał obaw że jak coś się zepsuje to nie utracisz gwarancji.

8. Możesz uzyskać odpowiedzi na swoje pytania

Zatrudniając profesjonalistę, korzystasz również z obfitości informacji. Będziesz mógł uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące nowej jednostki. Kilka rzeczy, o które możesz zapytać instalatora klimatyzacji do domu, to:

 • Jak często należy serwisować nowy klimatyzator?
 • Jakich rzeczy powinienem szukać w przyszłości, które mogą wskazywać na problem?
 • Czy mogę zadzwonić do Ciebie (lub Twojej firmy), jeśli coś będzie nie tak z jednostką w ciągu najbliższych kilku dni czy miesięcy?
 • Czy jest coś szczególnego w tym konkretnym modelu systemu klimatyzatora, o którym powinienem wiedzieć?
 • Jak długo obowiązuje gwarancja producenta na moje nowe urządzenie?

Możesz mieć inne pytania, które chciałbyś zadać. Twój technik powinien z przyjemnością odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące ich serwisu lub nowego urządzenia.

9. Naprawy i konserwacja są łatwiejsze

Naprawy i konserwacja są łatwiejsze , jeśli nadal korzystasz z tej samej firmy montującej klimatyzatory. Ponieważ to oni zainstalowali twoje urządzenie, będą mieli bardziej dogłębną wiedzę na jego temat. Mogą spojrzeć wstecz na swoje notatki, aby określić niespójności lub wzorce problemów w Twojej jednostce.

Ta korzyść staje się szczególnie przydatna, gdy system się starzeje. W końcu nawet najlepsze systemy zaczną mieć problemy. Współpraca z firmą, która może szybciej znaleźć problem i szybciej go naprawić, jest nieoceniona.

10. Instalacja klimatyzacji jest szybsza

Ponieważ technik zajmujący się montażem klimatyzacji regularnie instaluje klimatyzatory, jest w tym szybszy. Może ukończyć montaż w czasie krótszym niż połowa czasu, który potrzebny jest osobie niedoświadczonej. Oznacza to, że wcześniej będziesz mieć chłodniejszy i wygodniejszy dom 😉

Jak wybrać odpowiednią firmę?

Najlepiej skontaktować się z fachowcami, poniżej lista sprawdzonych fachowców w montażu klimatyzacji:

Powyższe firmy stale montują klimatyzatory w domach w miejscowościach: Zbrosławice, Ptakowice, Miedary, Wilkowice, Laryszów, Kamieniec, Wieszowa, Zawada, Karchowice, Jaśkowice, Księży Las, Połomia, Rybna, Opatowice, Repty Śląskie, Strzybnica, Pniowiec, Tarnowskie Góry, Bytom, Górniki, Stolarzowice, Sucha Góra, Tworóg, Brynek, Nowa Wieś Tworoska, Hanusek, Boruszowice, Miasteczko Śląskie, Zalew Chechło, Nowe Chechło, Świerklaniec, Orzech, Nakło Śląskie, Radzionków, Łubie, Łubki, Jasiona, Kopienica, Wielowieś, Kotków, Wojska, Szałsza, Przezchlebie, Jaśkowice, Czekanów, Gliwice, Czechowice koło Gliwic, Żerniki, Zabrze, Grzybowice, Łabędy, Świętoszowice, Pyskowice, Dzierżno, Osiedle Mikoszowina, Lubliniec, Kokotek, Pusta Kuźnica

Oceń: