Klimatyzacja w domu staje się coraz bardziej powszechna wśród Polaków

Klimatyzacja w domu staje się coraz bardziej powszechna. Wysokie temperatury mogą być naprawdę uciążliwe, dlatego nie dziwi fakt, że coraz więcej osób rozważa instalację klimatyzacji w swoim domu. Statystyki wskazują na rosnące zainteresowanie tego typu urządzeniami.

Znalezienie skutecznego sposobu na upał bywa trudne. Najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest zainstalowanie w domu urządzenia chłodzącego. Na rynku dostępne są różne opcje, takie jak klimakonwektory w połączeniu z pompą ciepła lub klimatyzacja. Chociaż do niedawna urządzenia chłodzące były uważane za luksus, na który nie każdy mógł sobie pozwolić, obecnie coraz więcej Polaków interesuje się instalacją klimatyzacji.

Rozwój zainteresowania klimatyzacją odzwierciedla dane. Informacje opublikowane przez serwis Oferteo pokazują, że w 2023 roku zainteresowanie klimatyzacją jest znacznie większe niż w poprzednich latach. Fakt, że coraz więcej osób decyduje się na instalację klimatyzatorów, może być związany z rosnącą popularnością fotowoltaiki w Polsce.

Dane udostępnione przez Oferteo pokazują, że w pierwszych pięciu miesiącach 2023 roku zainteresowanie instalacją klimatyzacji w Polsce było znacznie większe niż w analogicznym okresie poprzednich lat. W porównaniu z 2022 rokiem, szczególnie mocno widać różnicę w liczbie zapytań o instalację klimatyzacji w marcu 2023 roku. W tym roku rozważaliśmy więc instalację klimatyzatorów jeszcze zimą, aby odpowiednio przygotować się na sezon letni.

„Z roku na rok obserwujemy znaczący wzrost zainteresowania usługami instalatorów klimatyzacji na naszej platformie. Oznacza to, że klimatyzacja nie jest już postrzegana przez Polaków jako zbędny luksus, ale stała się jednym ze standardowych elementów wyposażenia polskich domów i mieszkań. Analizując dane z 2022 roku, widzimy, że zainteresowanie usługami instalacji trwało od kwietnia do października. W tym roku jednak już w styczniu nastąpił znaczny wzrost zapytań użytkowników. Jednym z powodów mogą być rosnące ceny ogrzewania, które skłoniły właścicieli mieszkań do szukania alternatywy w chłodniejsze dni i ogrzewanie pomieszczeń klimatyzacją” -komentuje Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.

Warto zauważyć, że nowy trend, jakim jest zakup klimatyzatora, nie musi być kosztowny. Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na klimatyzację.

Rosnące zainteresowanie klimatyzacją

Z roku na rok, coraz więcej Polaków decyduje się na instalację klimatyzacji w swoich domach. To zjawisko jest odzwierciedleniem rosnącego zainteresowania tego typu urządzeniami, które niegdyś były uważane za luksus, a teraz stają się standardem. Wzrost zainteresowania jest widoczny nie tylko w okresie letnim, ale również w zimie, co może być związane z rosnącymi cenami ogrzewania.

Fotowoltaika a klimatyzacja

Coraz więcej osób decyduje się na instalację klimatyzatorów, co może być związane z rosnącą popularnością fotowoltaiki w Polsce. Fotowoltaika umożliwia produkcję własnej, ekologicznej energii, która może być wykorzystana do zasilania klimatyzatorów, co z kolei przekłada się na niższe rachunki za energię.

Dofinansowanie na klimatyzację

Nowy trend, jakim jest zakup klimatyzatora, nie musi być kosztowny. Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na klimatyzację, co sprawia, że coraz więcej osób może sobie pozwolić na ten komfort. Dofinansowanie to jest szczególnie atrakcyjne dla osób, które chcą zainstalować klimatyzację, ale obawiają się wysokich kosztów.

Podsumowując, klimatyzacja w domu staje się coraz bardziej popularna wśród Polaków. Rosnące ceny ogrzewania, możliwość dofinansowania oraz rosnąca popularność fotowoltaiki to tylko niektóre z czynników, które przyczyniają się do tego trendu.

Twoje rozwiązanie na klimatyzację

Jeśli zastanawiasz się nad instalacją klimatyzacji w swoim domu, biurze czy firmie, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Firma eksperci-klimatyzacji, założona w 2009 roku, specjalizuje się w sprzedaży, serwisie oraz montażu klimatyzacji. Są dystrybutorem klimatyzatorów wielu czołowych producentów, co gwarantuje szeroki wybór i dostosowanie rozwiązania do indywidualnych potrzeb.

eksperci-klimatyzacji oferuje usługi związane z montażem oraz serwisem klimatyzacji, zarówno dla domów, mieszkań, jak i firm. Działają na terenie całego Śląska, obsługując miasta takie jak Gliwice, Zabrze, Bytom, Orzech, Katowice, Chorzów, Tarnowskie Góry, Knurów, Gierałtowice, Chudów, Przyszowice, Paniówki, Toszek, Ornontowice, Rybnik, Kamień, Książenice, Czerwionka, Leszczyny, Ruda Śląska, Mikołów, Sośnicowice, Sierakowice, Rachowice, Żernica, Pyskowice, Szałsza, Przezchlebie, Pilchowice, Świętoszowice, Ziemięcice, Zbrosławice, Wielowieś, Opole, Miasteczko Śląskie.

Podstawą pracy eksperci-klimatyzacji jest dokładne poznanie potrzeb klienta, dostarczanie skutecznych i wysokiej jakości ofert oraz ich rzetelna i odpowiedzialna realizacja. Firma odpowiedzialnie zaoferuje Ci potrzebny sprzęt, oszczędzając czas i pieniądze.

Nie czekaj na upały, zadbaj o komfort cieplny w swoim domu już dziś. Zaufaj ekspertom z firmy eksperci-klimatyzacji!

Oceń: