Ten mosiężny regulowany rozdzielacz jest przeznaczony do grzejników (RC) i ogrzewania podłogowego (LPG) (2 w 1). Przyłącze 3/4”VS. Często wykorzystywany jest w systemach ogrzewania pompą ciepła.
Możliwe są inne kombinacje pierścieni, tylko RS + GE nie może przekraczać 11 pierścieni.
Szafki kolektorowe 351024 lub 361024 zalecane są dla kolektorów do 7 pierścieni, 351025 lub 361025 dla kolektorów powyżej 7 pierścieni.

W zestawie:

 • ¾ „sutki z Euroconem.
 • Przepływomierze i zawory sterujące.
 • Odpowietrzniki mechaniczne i zawory spustowe.
 • Jednostka mieszająca z zaworem obejściowym i pompą elektroniczną.
 • Termometr.
 • Głowica termostatyczna ze zintegrowaną kapilarą.
zawór do podłogówki pod montaż pomp ciepła
zawór do podłogówki pod montaż pomp ciepła

Zasada działania

 1. Woda (nośnik ciepła) podawana jest z kotła lub pompy ciepła do dolnego kolektora.
 2. Pierwsze pierścienie kolektora służą do podłączenia grzejników. Pierścienie te mają zintegrowane zawory regulacyjne i mogą być wyposażone w elektryczne siłowniki termiczne.
 3. Poprzez specjalną wkładkę rozprowadzającą woda wpływa do kolektora ogrzewania podłogowego z zespołem mieszającym, gdzie przygotowywany jest nośnik ciepła o wymaganej temperaturze do ogrzewania podłogowego.
 4. Temperatura czynnika grzewczego grzejnika musi być co najmniej o 25°C wyższa od temperatury ogrzewania podłogowego ustawionej przez termostatyczny zawór ograniczający temperaturę.
 5. Zespół mieszający z przewodem recyrkulacyjnym przygotowuje wodę o zadanej temperaturze.
 6. Obwody ogrzewania podłogowego zasilane są z górnego kolektora z wbudowanymi przepływomierzami, które wymagają wstępnie obliczonego natężenia przepływu od 0,5 do 3,0 l/min.
 7. Część nośnika ciepła – dokładnie taka, jaka wpłynęła do dolnego kolektora, przepływa przez specjalną wkładkę rozdzielczą do części powrotnej grzejnika.
Oceń: