W celu poprawnego obliczenia ilości kostek brukowych potrzebnych do wybrukowania danej powierzchni, należy uwzględnić powierzchnię jaką pokryje fuga. Może wydawać się, iż fuga nie jest duża ale … w przypadku fugi cementowej zastosowanej przy kostce 10×10 to prawie 20% całej powierzchni.

Poniższy kalkulator powinien pomóc w obliczeniu ilości potrzebnych kostek brukowych.

Czym jest metr efektywny kostki brukowej?

Przy obliczaniu zapotrzebowania na kostkę brukową możemy zetknąć się z dwoma różnymi określeniami metra, a co za tym idzie z dwoma różnymi kosztami związanymi z zakupem kostki brukowej. Różnica wynika z faktu, że podczas układania kostki brukowej dodaje się fugę, która tworzy dylatację pomiędzy kostkami. Przy niewielkich rozmiarach powierzchni do wybrukowania wartości te są znikome, jednak przy dużych powierzchniach fakt ten zaczyna mieć istotne znaczenie w wycenie ilości potrzebnej kostki brukowej.

Zasady mycia kostki brukowej

Mycie kostki brukowej jest ważnym elementem jej konserwacji, które pomaga zachować jej estetyczny wygląd oraz przedłużyć żywotność. Oto kilka kluczowych zasad i kroków, które należy podjąć podczas mycia kostki brukowej:

Usuwanie zanieczyszczeń i odpadów:

 • Przed rozpoczęciem mycia, należy usunąć z powierzchni kostki wszelkie odpady, takie jak liście, gałęzie czy inne elementy, które mogły się tam znaleźć.

Zamiatanie powierzchni:

 • Następnie, dokładnie zamieść kostkę, aby usunąć luźny brud, piasek i inne drobne zanieczyszczenia.

Mycie wodą:

 • Użyj węża ogrodowego lub myjki ciśnieniowej do spłukania kostki brukowej. Pamiętaj, aby nie używać zbyt wysokiego ciśnienia, które mogłoby uszkodzić kostkę lub spoiny.

Stosowanie środków czyszczących:

 • W przypadku uporczywych plam lub silnego zabrudzenia, można użyć specjalnych środków do czyszczenia kostki brukowej. Należy jednak zawsze przestrzegać instrukcji producenta.

Szczotkowanie:

 • Do usuwania trudniejszych zabrudzeń użyj szczotki z twardym włosiem. Szczotkowanie powinno być wykonane delikatnie, aby nie uszkodzić powierzchni kostki.

Ponowne spłukiwanie:

 • Po zastosowaniu środków czyszczących i szczotkowaniu, dokładnie spłucz kostkę wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości środków czyszczących.

Usuwanie trudnych plam:

 • Plamy z oleju, tłuszczu czy gumy do żucia mogą wymagać specjalnych metod czyszczenia. W takich przypadkach warto skorzystać z dedykowanych preparatów lub skonsultować się ze specjalistą.

Suszenie:

 • Po zakończeniu czyszczenia, pozwól kostce naturalnie wyschnąć.

Regularne czyszczenie:

 • Regularne czyszczenie kostki brukowej (np. raz w roku) pomoże zachować jej dobry wygląd i zapobiegnie gromadzeniu się trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Ochrona kostki brukowej:

– Po wyschnięciu kostki można zastosować specjalne impregnaty, które zabezpieczą ją przed wnikaniem wody, plamami i ułatwią przyszłe czyszczenie.

Firma myjąca kostkę brukową

Czy szukasz profesjonalnej pomocy w utrzymaniu Twojej kostki brukowej w idealnym stanie? Nie martw się, firma Clean Master jest tutaj, aby Ci pomóc! Nasz zespół specjalistów w dziedzinie mycia kostki brukowej zapewnia wysokiej jakości usługi, które przywrócą Twojej kostce brukowej jej pierwotny blask.

Oto kilka powodów, dla których warto wybrać Clean Master:

 • Profesjonalizm i doświadczenie: Nasi eksperci posiadają wiedzę i umiejętności, aby skutecznie czyścić różne typy kostki brukowej, zwracając uwagę na zachowanie jej jakości i wyglądu.
 • Indywidualne podejście: Dostosowujemy nasze metody czyszczenia do specyficznych potrzeb Twojej kostki brukowej, zapewniając najlepsze możliwe wyniki.
 • Zaawansowane technologie: Używamy nowoczesnego sprzętu i wysokiej jakości środków czyszczących, które są skuteczne, a jednocześnie bezpieczne dla Twojej kostki brukowej.
 • Oszczędność czasu i wysiłku: Zamiast spędzać godziny na próbach samodzielnego czyszczenia, pozwól nam zająć się tym zadaniem. Możesz cieszyć się piękną kostką brukową bez żadnego wysiłku.

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami lub chcesz dowiedzieć się więcej, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: Clean Master – Mycie Kostki Brukowej. Znajdziesz tam szczegółowe informacje o naszych usługach oraz dane kontaktowe, aby umówić się na bezpłatną wycenę lub konsultację.

Nie pozwól, aby Twoja kostka brukowa straciła swój urok – skontaktuj się z nami już dziś i zobacz, jak możemy Ci pomóc!

Ceny mycia kostki brukowej

Cennik usług mycia kostki brukowej w formie tabeli.

UsługaCena (za m²)Dodatkowe informacje
Mycie standardowe5-10 złUsuwanie typowych zabrudzeń i mchu
Mycie z użyciem środków10-15 złMycie z zastosowaniem specjalistycznych środków czyszczących
Mycie ciśnieniowe12-18 złUżycie myjki ciśnieniowej do głębszego czyszczenia
Usuwanie trudnych plam15-25 złPlamy z oleju, gumy, itp.
Impregnacja10-20 złZabezpieczenie kostki po myciu
Mycie + impregnacja20-35 złKombinacja mycia i impregnacji

Uwagi:

 • Minimalna kwota: Niektóre firmy mogą stosować minimalną kwotę za usługę (np. 200 zł), niezależnie od wielkości powierzchni.
 • Dojazd: W przypadku dalszych lokalizacji może być naliczana dodatkowa opłata za dojazd.
 • Wielkość powierzchni: Dla bardzo dużych powierzchni mogą być oferowane zniżki.
 • Stan kostki: Bardzo zabrudzone lub zaniedbane powierzchnie mogą wymagać dodatkowych prac, co może wpłynąć na cenę.

Firma Clean Master to profesjonalny dostawca usług mycia kostki brukowej oraz odśnieżania parkingów, działający na terenie całego Śląska. Nasza firma z dumą oferuje swoje usługi w największych miastach regionu, zapewniając najwyższą jakość i efektywność.

Nasze usługi mycia kostki brukowej są dostępne w Katowicach, gdzie dbamy o to, aby miejskie chodniki i prywatne podjazdy prezentowały się estetycznie przez cały rok. W Gliwicach, z kolei, nasz zespół specjalizuje się w usuwaniu trudnych plam i zanieczyszczeń, przywracając kostce brukowej jej pierwotny blask.

W Sosnowcu i Zabrzu oferujemy kompleksowe usługi czyszczenia kostki, które obejmują nie tylko mycie, ale również impregnację, chroniącą powierzchnię przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. W Bytomiu i Ruda Śląska nasze usługi są szczególnie cenione przez klientów biznesowych, którzy dbają o reprezentacyjny wygląd swoich obiektów komercyjnych.

W Częstochowie, nasze działania koncentrują się na utrzymaniu czystości w miejscach publicznych i dużych kompleksach handlowych. W Bielsku-Białej i Rybniku, Clean Master jest znany z szybkiego reagowania na potrzeby klientów oraz elastyczności w dostosowywaniu usług do indywidualnych wymagań.

Zimą, nasza firma rozszerza swoją ofertę o profesjonalne odśnieżanie parkingów. W Tychach i Dąbrowie Górniczej, gdzie zimy mogą być szczególnie mroźne i śnieżne, nasze zespoły są gotowe do działania 24/7, aby zapewnić bezpieczny dostęp do obiektów komercyjnych i prywatnych posesji.

Dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu, Clean Master stał się synonimem niezawodności i wysokiej jakości usług na terenie całego Śląska. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług, niezależnie od tego, czy znajdują się Państwo w centrum Katowic czy na przedmieściach Rybnika. Nasz zespół jest zawsze gotowy, aby sprostać Państwa oczekiwaniom i potrzebom.

Oceń: