Zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest montaż stopni schodowych z litego drewna na samopoziomującej wylewce, która jest aplikowana na istniejące schody betonowe. Przed przystąpieniem do instalacji drewnianych stopni, należy rozważyć kilka ważnych kwestii: należy dokładnie sprawdzić wilgotność i równość wylewki, a także wilgotność powietrza w pomieszczeniu.

Zamów schody drewniane na beton

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje o naszych schodach bezpośrednio od producenta. Zadzwoń pod numer +48 727 55 34 70 i dowiedz się więcej o naszej ofercie. Jeśli interesuje Cię wycena schodów na beton, zarówno z opcją montażu, jak i bez montażu, zapraszamy do kontaktu pod numerami: 727 55 34 70 lub 603 11 40 47. Nasi specjaliści są gotowi odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i pomóc w wyborze najlepszego rozwiązania dopasowanego do Twoich potrzeb.

Zapraszamy również na naszą stronę internetową o schodach drewnianych na beton: https://www.stolarstwo-krawczyk.pl/schody-na-beton/

Zobacz nasze schody – Stolarstwo Krawczyk

Drewniane schody na betonowej konstrukcji

Wybór drewnianych schodów na konstrukcji betonowej lub wylewce betonowej cieszy się popularnością ze względu na ich estetyczny wygląd, trwałość i funkcjonalność. Użycie drewna do wykończenia schodów betonowych nie tylko dodaje wnętrzu ciepła i stylu, ale również utrzymuje solidność betonowej konstrukcji. Oto kilka istotnych aspektów dotyczących montażu drewnianych schodów na betonie lub wylewce:

Proces Montażu: Na początku, powierzchnia betonowa musi być dokładnie oczyszczona. Następnie aplikuje się warstwę żywicy poliuretanowej, by wzmocnić podłoże. Przygotowuje się dwuskładnikowy klej poliuretanowy do montażu stopni drewnianych. Po wyschnięciu żywicy, przystępuje się do instalacji drewnianych stopni przy użyciu kleju. Cokoły są dopasowywane do wymiarów i montowane. Następnie wykonuje się szlifowanie stopni, a na koniec nakłada pierwszą warstwę lakieru.

Zalety i Charakterystyka: Drewniane schody na betonie są cenione za klasyczną estetykę. Ich drewniana obudowa dodaje lekkości i elegancji do betonowych schodów. Drewno jest łatwe w obróbce, co umożliwia dopasowanie do różnych rodzajów schodów. W razie uszkodzenia, pojedynczy stopień można łatwo wymienić. Schody są dostępne w różnych rodzajach drewna, takich jak dąb czy orzech, co pozwala na dostosowanie ich wyglądu do indywidualnych preferencji.

Opcje Schodów: Można zamówić indywidualnie wykonane drewniane stopnie na betonowe schody lub wybrać z gotowych rozwiązań oferowanych przez producentów. Dostępne są różne style, w tym schody dywanowe na beton, z opcją wykończenia powierzchni schodów twardymi woskami olejnymi, olejem lnianym, barwieniem i lakierowaniem.

Wykończenie na Wylewce Betonowej: Schody drewniane montowane na betonie są opisywane jako komfortowe, ciche, trwałe i bezpieczne, co czyni je doskonałym wyborem dla tych, którzy pragną wykończyć swoje schody betonowe drewnem.

Ważna Uwaga: Należy pamiętać, że konstrukcje schodowe z betonu powinny być pozostawione do wyschnięcia przez około 6 miesięcy przed montażem drewnianych stopni, aby zminimalizować ryzyko przenikania wilgoci z betonu do drewna.

Poradnik montażu drewnianych stopni na schodach betonowych

Zacznij od dokładnego oczyszczenia powierzchni schodów betonowych przez odkurzanie. Następnie zamów drewniane stopnie schodowe, dopasowane do wymiarów schodów betonowych. Aby złożyć zamówienie, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta pod numerem 727553470.

Kolejnym krokiem jest nałożenie warstwy żywicy poliuretanowej na stopnie, co pozwala na oczyszczenie, penetrację i wzmocnienie podłoża. Następnie przygotuj dwuskładnikowy klej poliuretanowy, mieszając ze sobą składniki A i B.

Po wyschnięciu żywicy, zazwyczaj następnego dnia, rozpocznij montaż drewnianych stopni, używając przygotowanego kleju. Rozprowadź go równomiernie po całej powierzchni stopnia.

Gdy klej wyschnie, przystąp do montażu cokołu, który należy wcześniej dopasować do odpowiednich wymiarów i zmontować przy użyciu zestawu montażowego. W razie potrzeby, na cokole można nałożyć szpachlówkę i pozostawić do wyschnięcia.

Następnie wykonaj szlifowanie drewnianych stopni, korzystając z maszyny wyposażonej w odkurzacz. Części, których nie można szlifować maszynowo, takie jak cokoły i noski stopni, szlifuj ręcznie.

Po odkurzeniu i usunięciu kurzu i zanieczyszczeń, za pomocą pędzla i szablonu nałóż pierwszą warstwę lakieru.

Pamiętaj, że drewniane stopnie wymagają szczególnej uwagi w kwestii wilgotności betonu. Lite drewno może ulec zginaniu lub pękaniu, jeśli wilgoć z betonu przenika do włókien drzewnych. Aby uniknąć tego problemu, betonową konstrukcję należy pozostawić do wyschnięcia na około 6 miesięcy, aby poziom wilgotności spadł do 4-5%. Następnie na beton należy nałożyć paroizolację (hydroizolację), aby zapobiec wymianie wilgoci między drewnem a betonem. Przed nałożeniem paroizolacji, za pomocą higrometru, sprawdź procentową wilgotność betonu.

Typowe błędy przy montażu drewnianych schodów na betonowej wylewce

W procesie układania schodów wiele osób błędnie zakłada, że największym kosztem jest wylewanie betonu, podczas gdy w rzeczywistości to wykończenie drewniane może być bardziej kosztowne. Wady w technologii okładzin murowanych mogą dodatkowo podnieść koszty. Aby uniknąć tych problemów, warto zwrócić uwagę na najczęściej popełniane błędy podczas montażu drewnianych elementów na betonowych schodach:

 1. Nie umieszczaj drewnianych stopnic bezpośrednio na betonie, ponieważ może to skrócić ich trwałość.
 2. Nie oszczędzaj na grubości drewnianych stopni – powinna wynosić co najmniej 3 cm, aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość.
 3. Przed zakończeniem procesu galwanizacji upewnij się, że powierzchnia jest równa i dokładnie oklejona.
 4. Aby zachować estetyczny wygląd schodów, unikaj malowania stopni schodowych.
 5. Przed nałożeniem drewnianego wykończenia na betonowe schody, dokładnie oczyść je z kurzu i gruzu, co zwiększy przyczepność kleju.
 6. Dla większej wytrzymałości stopnicy schodowej zaleca się używanie nie tylko kleju, ale także kołków mocujących.
 7. Nie oszczędzaj na lakierze – powinien być odporny na wilgoć. Zaleca się nałożenie co najmniej trzech warstw lakieru.

Oto kilka kluczowych porad dotyczących instalacji drewnianych schodów

 1. Wybór Drewna: Kluczowe jest wybranie gatunku drewna, który charakteryzuje się trwałością i odpornością na uszkodzenia oraz ścieranie. Wysokiej jakości drewno gwarantuje długowieczność schodów.
 2. Dokładne Pomiary i Projektowanie: Przed rozpoczęciem montażu schodów, niezbędne jest precyzyjne zmierzenie przestrzeni, w której będą one umieszczone, oraz staranne zaplanowanie ich rozmieszczenia. Upewnij się, że schody idealnie pasują do przewidzianego miejsca i umożliwiają komfortowe poruszanie się.
 3. Instalacja Podestów i Stopni: Proces montażu drewnianych schodów rozpoczyna się od instalacji podestów, po czym następuje montaż stopni, a na zakończenie stopnie są mocowane do podestów. Istotne jest użycie odpowiednich klejów i wkrętów, aby zapewnić konstrukcji niezbędną wytrzymałość.
 4. Wykończenie i Ochrona: Po zainstalowaniu schodów drewnianych ważne jest ich właściwe wykończenie i zabezpieczenie przed uszkodzeniami czy wilgocią. Może to obejmować lakierowanie lub impregnację drewna.
 5. Bezpieczeństwo: Podczas montażu schodów należy zawsze pamiętać o bezpieczeństwie. Przestrzegaj instrukcji montażowych, korzystaj z odpowiedniego sprzętu i narzędzi oraz postępuj zgodnie z zasadami bezpiecznej pracy.

Odkryj najwyższej jakości schody drewniane na wylewce betonowej

Jeśli szukasz ekspertów od schodów betonowych, Stolarstwo Krawczyk to wybór, który zapewni Ci najwyższą jakość i precyzję wykonania. W naszej ofercie znajdziesz:

 1. Schody na Beton – idealne rozwiązanie zarówno do domu, jak i biura. Łączą trwałość betonu z klasyczną elegancją drewna, tworząc perfekcyjne połączenie.
 2. Schody Drewniane na Beton – zaprojektowane z myślą o tych, którzy cenią sobie trwałość i styl. Łączą w sobie solidność betonu z estetyką drewnianych stopni.
 3. Schody na Wylewkę Betonową – jeśli planujesz wylewkę betonową, nasze schody będą doskonałym dopełnieniem Twojego projektu.

Dlaczego warto wybrać Stolarstwo Krawczyk?

 • Doświadczenie: Jako liderzy na rynku schodów betonowych, nasze wieloletnie doświadczenie mówi samo za siebie.
 • Indywidualne Podejście: Traktujemy każdy projekt jako unikatowy, dostosowując się do specyficznych potrzeb naszych klientów.
 • Niezmienna Jakość: Używamy tylko najlepszych materiałów, co gwarantuje, że nasze schody posłużą Ci przez lata.

Nie czekaj dłużej! Skontaktuj się z nami i przekonaj się, że schody od Stolarstwa Krawczyk to synonim satysfakcji i jakości!

Układanie wykładziny na schodach drewnianych

Często na schody w domach i budynkach użyteczności publicznej kładzie się dywany i chodniki co ma wiele zalet Dywany na schodach to nie tylko element dekoracyjny ale także praktyczny zapewniają one bowiem dodatkową amortyzację kroków co jest ważne w miejscach gdzie dba się o ciszę i spokój Dodatkowo dywany na schodach zwiększają bezpieczeństwo zapobiegając poślizgnięciom szczególnie w domach z dziećmi lub osobami starszymi

Jednak aby dywany te zachowały swoje właściwości i wygląd konieczne jest regularne pranie dywanów to ważny element konserwacji który pomaga w utrzymaniu czystości i świeżości tkanin Na Śląsku usługi prania dywanów oferuje Firma Clean Master znana z profesjonalizmu i skuteczności w miastach takich jak Katowice Gliwice czy Sosnowiec mieszkańcy mogą łatwo skorzystać z ich usług.

Dzięki regularnemu praniu dywanów przez Firmę Clean Master dywany na schodach mogą służyć przez długie lata zachowując swój estetyczny wygląd i funkcjonalność W miastach Śląska jak Bytom Zabrze czy Ruda Śląska usługi tej firmy są łatwo dostępne co sprawia że utrzymanie dywanów w dobrym stanie jest proste i wygodne Firma Clean Master dba o to aby każdy dywan był traktowany z najwyższą starannością co przekłada się na zadowolenie klientów w całym regionie

Schody na beton – ceny na Śląsku – 2023 / 2024

Poniżej zestawienie cen drewnianych stopnic montowanych na wylewce betonowej. Ceny są orientacyjne, przygotowane na podstawie cen firm montujących schody na betonie na Śląsku, w szczególności w miastach: Pyskowice, Gliwice, Zawada, Tarnowskie Góry, Chorzów, Bytom, Katowice, Lubliniec, Zbrosławice.

Ceny schodów drewnianych na beton z podziałem na materiał i robociznę

Rodzaj Schodów DrewnianychOpisCena Materiału (orientacyjna)Cena Montażu (orientacyjna)
Schody prosteTradycyjne schody drewniane, bez zwrotów lub zagięć.4 000 – 7 000 PLN1 500 – 3 000 PLN
Schody zabiegoweSchody z jednym lub kilkoma zwrotami, często wykorzystywane w domach z ograniczoną przestrzenią.6 000 – 10 000 PLN2 000 – 4 000 PLN
Schody kręteSchody tworzące spiralę, idealne do małych przestrzeni, ale trudniejsze w montażu.8 000 – 15 000 PLN3 000 – 5 000 PLN
Schody dywanoweSchody, które wydają się „płynąć” bez widocznych podpór, nowoczesny design.10 000 – 20 000 PLN4 000 – 7 000 PLN
Schody na konstrukcji stalowejSchody drewniane montowane na konstrukcji stalowej, łączące nowoczesność z klasyką.12 000 – 25 000 PLN5 000 – 8 000 PLN
Ceny schodów drewnianych

Należy zaznaczyć, że ceny schodów na beton na Śląsku są orientacyjne i mogą ulec zmianie. Warto również pamiętać, że dodatkowe elementy takie jak balustrady, poręcze czy specjalne wykończenia mogą dodatkowo zwiększyć koszt.

Cena schodów na beton w zależności od rodzaju wybranego drewna ( Śląsk )

DrewnoWykończenieCena Stopnia (PLN)
Dąb naturPodstopnica, listewkowe585 zł
Dąb naturPodstopnica, wangowe692 zł
Dąb natur⅓ lub ½ podstopnicy listewkowe466 zł
Dąb naturBez podstopnic, wykończenie listewkami413 zł
Dąb rusticalPodstopnica, listewkowe484 zł
Dąb rusticalPodstopnica, wangowe572 zł
Dąb rustical⅓ lub ½ podstopnicy listewkowe385 zł
Dąb rusticalBez podstopnic, wykończenie listewkami341 zł
JesionPodstopnica, listewkowe479 zł
JesionPodstopnica, wangowe566 zł
Jesion⅓ lub ½ podstopnicy listewkowe381 zł
JesionBez podstopnic, wykończenie listewkami338 zł
BukPodstopnica, listewkowe440 zł
BukPodstopnica, wangowe511 zł
Buk⅓ lub ½ podstopnicy listewkowe381 zł
BukBez podstopnic, wykończenie listewkami308 zł
Dąb naturDywanowe, wykończenie listewkowe732 zł
Dąb rusticalDywanowe, wykończenie listewkowe605 zł
JesionDywanowe, wykończenie listewkowe550 zł
Cena schodów na beton w zależności od rodzaju wybranego drewna ( Śląsk )
Dodatkowe ElementyOpisCena Dodatkowa
Stopnie zabiegoweDopłata do stopnia zabiegowego+20%
PółpodestyDopłata do półpodestu+50%
Dodatkowe elementy schodów na beton
Podest (cena za 1m2)DrewnoCena (PLN)
SpocznikDębowy natur1 210 zł
SpocznikDębowy rustical1 000 zł
SpocznikJesionowy880 zł
SpocznikBukowy660 zł
Ceny spoczników
Wykończenie StropuDrewnoCena za m.b. (PLN)
GórneDębowe182 zł
GórneJesionowe165 zł
GórneBukowe165 zł
Z deską czołowąDębowe303 zł
Z deską czołowąJesionowe275 zł
Z deską czołowąBukowe275 zł
Cena robocizny przy montażu schodów na beton

Oceń: