Drzwi są integralną częścią każdego budynku mieszkalnego, komercyjnego czy użyteczności publicznej. Chociaż spotykamy ich na każdym kroku, wybór może być o wiele trudniejszy, niż mogłoby się okazać. W zależności od rodzaju drzwi, których szukasz – zewnętrzne, wewnętrzne, balkonowe czy przesuwne, możesz wybierać spośród drewnianych, aluminiowych, pancernych i plastikowych. Oczywiście należy pamiętać, że drewno ma tendencję do deformacji i jest trudne w utrzymaniu; aluminium ma nieco gorsze właściwości izolacyjne; drzwi pancerne nadają się tylko do drzwi zewnętrznych, no cóż Drzwi plastikowe, a plastik jest popularnym wyborem dla wszystkich powyższych typów drzwi.

drzwi plastikowe
drzwi plastikowe

Drzwi z tworzyw sztucznych są szczególnie cenione przez indywidualnych budowniczych domów i remonterów, za ich stabilność i doskonałe właściwości termiczne. Poza wymienionymi wyżej cechami, drzwi produkowane w Polsce posiadają również najwyższe parametry bezpieczeństwa i szczelności. Jedną z największych zalet drzwi plastikowych jest łatwa konserwacja – nie tylko są łatwe w czyszczeniu, ale także nie wymagają malowania z biegiem czasu. Plastikowe drzwi są nie tylko praktyczne, ale także świetnym wyborem wzorniczym. Producenci drzwi oferują swoim klientom cztery rodzaje drzwi plastikowych:

  • Drzwi zewnętrzne to prawdziwa ozdoba elewacji domu. Plastikowe drzwi zewnętrzne mogą mieć różne kształty, kolory i poziomy bezpieczeństwa. Nie tylko wyróżniają się swoim wyglądem i doskonałymi właściwościami termicznymi, ale również stają się istotną przeszkodą dla nieproszonych gości.
  • Drzwi wewnętrzne charakteryzują się trwałością i niepowtarzalnością. Dzięki zastosowanym w produkcji niezawodnym i wzmocnionym okuciom drzwi wewnętrzne są niezwykle trwałe i funkcjonalne. Są ulubionym wyborem przy tworzeniu współczesnego i współczesnego wnętrza, ale można je dostosować do różnych rozwiązań wnętrz domowych.
  • Drzwi przesuwne (portale) posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne, szczelność i bezpieczeństwo. W ostatnim czasie drzwi przesuwne cieszą się dużą popularnością wśród nowych budowniczych domów, ponieważ dzięki dużym szklanym płaszczyznom do domu wpada dużo naturalnego światła, optycznie powiększa przestrzeń domu, daje możliwość otwarcia dużej powierzchni przeszklonej przestrzeni .
  • Drzwi balkonowe to połączenie funkcjonalności i trwałości. Drzwi te mają lżejszą konstrukcję niż tradycyjne drzwi oraz niski próg, który nie utrudnia wyjścia na taras.
Oceń: