Po zdobyciu nowej pracy dzięki wygranej licytacji nadszedł czas, aby upewnić się, że masz cały odpowiedni sprzęt. Jednym z najczęstszych elementów sprzętu budowlanego potrzebnego firmom do wykonywania nowych prac jest koparka. Jednak przy wszystkich dostępnych możliwościach wybór odpowiedniej koparki może być trudną męką.

Na szczęście ten przewodnik pomoże Ci dowiedzieć się, jak wybrać koparkę, która spełni wymagania specyficzne dla Twojej pracy. Dopasuj swoją koparkę do wymagań pracy, pracy, którą należy wykonać i samego miejsca pracy. Upewnij się, że uzyskałeś pełne wsparcie funkcji, które możesz potrzebować w przyszłych pracach.

Po zdobyciu nowej pracy dzięki wygranej licytacji nadszedł czas, aby upewnić się, że masz cały odpowiedni sprzęt. Jednym z najczęstszych elementów sprzętu budowlanego potrzebnego firmom do wykonywania nowych prac jest koparka. Jednak przy wszystkich dostępnych możliwościach wybór odpowiedniej koparki może być trudną męką.

Na szczęście ten przewodnik pomoże Ci dowiedzieć się, jak wybrać koparkę, która spełni wymagania specyficzne dla Twojej pracy. Dopasuj swoją koparkę do wymagań pracy, pracy, którą należy wykonać i samego miejsca pracy. Upewnij się, że uzyskałeś pełne wsparcie funkcji, które możesz potrzebować w przyszłych pracach.

Najlepiej wybrać mądrego partnera, któremu ufasz, że dostarczy odpowiedni sprzęt i zaopatrzy Cię we wszelkie części potrzebne do napraw i ulepszeń w przyszłości. Twoja firma dostarczająca materiały budowlane powinna spełnić wszystkie poniższe kryteria i sprawić, że będziesz pewny swojego wyboru.

PRZEGLĄDAJ NASZE KOPARKI NA SPRZEDAŻ

Działaj zgodnie ze swoimi standardami
Twoja koparka musi wykonać swoją pracę, a to jest najważniejsze kryterium wyboru odpowiedniej koparki. Aby upewnić się, że masz wystarczającą moc do pracy, spójrz na układy hydrauliczne i opcje testowania swojej następnej koparki. Wiele osób wymieni moc swojego systemu i zauważy, jaką pracę można wykonać w ciągu całego dnia pracy dzięki tej mocy.

Mocniejsze układy hydrauliczne pozwalają na poprawę wydajności i produktywności, ponieważ dopasowujesz moc, której potrzebujesz, ale wydajność obejmuje również najlepsze wsparcie dla Twojej pracy. Podczas dokonywania wyboru rozważ wszystkie zadania, które będzie musiała wykonać Twoja koparka.

Dwie główne opcje wsparcia, które należy wziąć pod uwagę, to funkcja zero tail swing lub zerowa funkcja huśtawki domu dla Twojej koparki. Te konfiguracje umożliwiają operatorowi bezpieczną pracę w pobliżu miejsc kopania, ścian i innych przeszkód.

Zerowy ruch ogona pozwala koparce poruszać się zwinnie i zmniejsza prawdopodobieństwo przypadkowego uderzenia w otaczający obiekt, budynek lub maszynę. Podczas skrętu zerowe wahanie obudowy zapobiega uderzaniu operatora w przód i boki koparki podczas ruchu.

Opcje zerowego wymachu są sprytne, jeśli pracujesz w przestrzeni z wieloma przeszkodami po obu stronach. Jednak ta konfiguracja oznacza szerszą koparkę, a to nie zawsze nadaje się do miejsca pracy.

Prawie wszystkie koparki mają przewagę nad tradycyjną koparką: wysięgnik jest niezależny. Dzięki temu operator może zarządzać maszyną i stworzyć stabilną podstawę, której trzeba mniej przenosić. Zyskujesz lepszą widoczność i moc dzięki płynniejszym działaniom.

Jak wygląda Twoja strona z ofertami pracy? Wyobraź to sobie, w tym zagrożenia i bieżące potrzeby, a także te, których oczekujesz, gdy Twój projekt przechodzi przez każdą fazę. Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że jesteś objęty zakupem koparki, jest wyobrażenie sobie wszystkich możliwych potrzeb.

Jeśli prowadzisz dużą operację lub potrzebujesz sprzętu na dłuższą metę, najlepiej ocenić koparkę na podstawie typowego miejsca pracy. Różne modele sprawdzają się lepiej na dużych, płaskich terenach w porównaniu do środowisk miejskich, w których w pobliżu znajduje się wiele budynków i przeszkód.

Po rozważeniu swojej lokalizacji pomyśl o zadaniach wykonywanych w Twojej przeciętnej witrynie. Właściwa koparka dla Twojej firmy musi być w stanie wykonywać Twój wspólny zasięg, kopanie, podnoszenie, przenoszenie i inne funkcje. Przejrzyj wcześniejsze prace i dokonaj odpowiednich pomiarów, takich jak obciążenia lub głębokość wykopalisk.

Aby dopasować koparkę do swojej pracy, weź pod uwagę następujące najważniejsze specyfikacje:

 • Moc silnika. Potrzebujesz silnika wystarczająco mocnego, aby poruszać się po miejscu pracy i wykonywać zadania. Zagłębiając się w specyfikacje, uwzględnij średnicę otworu i skok tłoka, aby móc porównać moc różnych silników.
 • Waga. Skoncentruj się na maksymalnej masie roboczej, która obejmie opcje wyposażenia, operatora i ładunku. Nie chcesz koparki, która jest zbyt ciężka i może uszkodzić Twój teren.
 • Rozmiar. Upewnij się, że Twoja koparka zmieści się w Twojej witrynie. Zazwyczaj rozmiary koparek są ustalane na podstawie tonażu, odpowiadającego ich masie operacyjnej. Wraz ze wzrostem tonażu siła odspajania rośnie proporcjonalnie.
 • Pojemność wiadra. Ponieważ łyżki są jednymi z najczęstszych zastosowań w koparkach, sprawdź typy obsługiwanych łyżek i maksymalną pojemność opcji łyżki.

Rozmiar koparki ma znaczenie


wspólne rozmiary koparek

Kiedy myślisz o swoich standardach pracy i typowym miejscu pracy, w którym pracujesz, rozpocznij proces zawężania wyszukiwania. Zacznij od sprawdzenia rozmiaru i typu koparek. Pamiętaj, że kategorie są ogólne, a specyfikacje mogą się różnić w zależności od producenta, więc nastaw się na rozmiar — na przykład 5 ton — zamiast „mini”. Rozważ następujące najlepsze typy koparek:

 • Mini lub kompaktowy. Te małe koparki są zazwyczaj najbardziej mobilne. Mogą ważyć od 2100 funtów do prawie 10 ton. Mini to najlepszy wybór do małych prac i tych, w których wymagana jest niewielka przestrzeń, takich jak te, które wymagają możliwości manewrowania wokół budynku lub pracy w obszarach z wieloma liniami biegnącymi przez ziemię. Wymagają najmniejszej ilości energii, ale spowodują również najmniejsze uszkodzenia podwórka, drogi i chodnika.
 • Standard. Koparki większe niż 10 ton i poniżej 45 ton objęte są standardowym oznaczeniem. Są to najbardziej wszechstronne koparki, które sprawdzają się w niemal każdej przestrzeni i przy większości zadań. Przychodzą z dużą mocą, więc będą ciężkie i trochę uszkodzą teren, przez który będzie musiał przejść. Potrzebujesz dużo miejsca, ale są mocne i łatwe w transporcie. Są powszechne w przestrzeni budowlanej.
 • Wielki. Koparki mogą osiągnąć nawet 95 ton, a te behemoty należą do kategorii dużych. Te maszyny to czysto przemysłowe konie robocze. Nie zobaczysz ich w środowiskach miejskich lub tych o dużym nachyleniu wokół miejsca pracy, ale stale dostarczają energię do dużych prac budowlanych. Maszyny te będą wymagały znacznych inwestycji w sprzęt i przyczepę, aby przenieść je do każdego miejsca pracy. Jeśli potrzebujesz tego rozmiaru i mocy, będziesz o tym wiedział.
 • W każdym segmencie dostępnych jest wiele różnych konfiguracji. Nowoczesne projekty pozwalają teraz na większą wszechstronność koparek standardowych i minikoparek w różnych sytuacjach roboczych. Obejmują one opcje cofania się podwozia i umożliwienia koparce poruszania się przez wąskie obszary, takie jak bramy ogrodzeniowe, a następnie rozszerzania, gdy potrzebują solidnej podstawy do wykonania pracy.

Dlaczego warto korzystać z minikoparki?


Podczas gdy niektóre zastosowania wymagają mocy standardowej lub dużej koparki, moc to nie wszystko w przypadku niektórych zadań. Minikoparki mają kilka zalet w porównaniu z większymi odpowiednikami, w tym:

 • Mniejszy wpływ. Ponieważ są mniejsze i lżejsze, minikoparki pozostawiają mniejsze ślady i powodują mniejsze uszkodzenia podłoża.
 • Mniejsza powierzchnia. Kompaktowe minikoparki są łatwiejsze w obsłudze, gdy miejsce pracy jest małe lub zatłoczone, na przykład na parkingu.
 • Łatwy transport. Minikoparki można załadować na tył ciężarówki użytkowej lub stosunkowo małej przyczepy w celu łatwego przenoszenia między miejscami pracy.
 • Niska waga transportowa. Kilka modeli minikoparek Cat ma masę roboczą mniejszą niż 10 000 funtów, co oznacza, że ​​możesz przyczepić i holować minikoparkę ze standardowym prawem jazdy klasy C w Kalifornii.
 • Minikoparki są idealne do prac, które odbywają się w ciasnej przestrzeni. Na przykład praca na podwórku wiąże się z koniecznością manewrowania przez bramy i wokół małej przestrzeni. Minikoparka może pełnić te same funkcje, co standardowa koparka, ale robi to na mniejszą skalę. Może to znacznie przyspieszyć prace, w których kopanie musiałoby być wykonywane ręcznie.

Kiedy używać minikoparki?


Do czego służy minikoparka? Minikoparki mają wiele możliwych osprzętu, dzięki czemu są bardzo wszechstronne. Dzięki lekkiej ramie i kompaktowym rozmiarom minikoparki mają więcej zastosowań, niż można by się spodziewać. Oto cztery przykłady prac, w których ten typ maszyny jest dobrym rozwiązaniem.

Do czego służy minikoparka? Minikoparki mają wiele możliwych osprzętu, dzięki czemu są bardzo wszechstronne. Dzięki lekkiej ramie i kompaktowym rozmiarom minikoparki mają więcej zastosowań, niż można by się spodziewać. Oto cztery przykłady prac, w których ten typ maszyny jest dobrym rozwiązaniem.

 1. Instalacja lub naprawa linii użytkowej
  Koparka jest doskonałym narzędziem do kopania rowów w celu zainstalowania lub wymiany linii. Kopiąc koparką patrzysz wprost na rów, który chcesz wykopać, gdzie kopiąc koparką kopiesz za sobą. Możesz także umieścić swój łup tam, gdzie go potrzebujesz, w porównaniu do boku wykopu, gdzie być może będziesz musiał użyć innego ciągnika, aby go przesunąć.
 2. Wykopaliska
  Kiedy trzeba wykopać teren, koparka może być idealnym narzędziem. Dzięki koparce możesz obracać maszynę o 360 stopni, dzięki czemu możesz zrzucać materiał tam, gdzie chcesz. Wykopywanie basenów, kształtowanie terenu i wykopy pod place budowy są prawie w całości wykonywane przez koparki. Kolejną zaletą koparek jest to, że gdy trzeba przekopać podkładkę w celu zagęszczenia, można łatwo dozować materiał do żądanej grubości, aby zapewnić prawidłowe zagęszczenie. Innym świetnym zastosowaniem koparki jest kopanie fundamentów pod mury oporowe lub budynki.
 3. Rozbiórka
  Jeśli usuwasz betonowe patio lub konstrukcję, minikoparka może być bardzo przydatna. Możesz wyposażyć maszynę w hydrauliczny kciuk, który przytrzyma szczątki podczas wyrywania ich i załadunku ciężarówki lub przyczepy, aby je zabrać. Możesz również dodać młot hydrauliczny lub kruszarkę, aby rozbić betonowe płyty lub skały.
 4. Wiercenie otworów
  Zdolność minikoparki do manewrowania w ciasnych przestrzeniach sprawia, że ​​jest ona niezbędnym narzędziem w miejscach pracy, w których trzeba wiercić otwory w wielu niewygodnych miejscach. Korzystanie z minikoparki oznacza, że ​​pracownicy nie muszą uciekać się do ręcznego kopania lub używania innych narzędzi ręcznych do wiercenia otworów. Również dzięki minikoparce możesz sięgać przez przeszkody i wiercić pod prawie każdym kątem. Ponieważ świder jest napędzany hydraulicznie wszędzie tam, gdzie znajduje się koniec pałąka koparki, można wywiercić otwór.

Komfort operatora jest ważny


Wybór odpowiedniej koparki polega na dopasowaniu koparki do swoich potrzeb. Powinno to również obejmować sparowanie odpowiedniej koparki z operatorami.

Wiele modeli koncentruje się na komforcie operatora poprzez zastosowanie ergonomicznych foteli i elementów sterujących. Poszukaj kabiny, która ma dużo miejsca i zapewnia łatwy dostęp do wszystkich elementów sterujących i funkcji koparki. Regulowane fotele z ruchami bocznymi umożliwiają operatorowi wygodną pracę, zapewniając wystarczającą elastyczność, aby szybko dostosować się do różnych operatorów.

Częścią równania komfortu wyboru koparki powinien być również system ogrzewania i klimatyzacji. Muszą być wystarczająco silne, aby utrzymać komfort w Twoim regionie. Wiele nowych kabin oferuje sterowanie podobne do tych w samochodach osobowych i ciężarówkach. Rzuć okiem na nie i upewnij się, że sterowanie jest łatwe do zrozumienia. Poszukaj dwóch otworów wentylacyjnych: jednego z przodu i jednego za fotelem operatora.

Im dłużej operatorzy będą musieli korzystać z koparki podczas jednego siedzenia, tym większy komfort powinien odgrywać rolę w wyborze. Zastanawiając się, jak kupić koparkę, wybierz taką, która pomoże utrzymać wydajność, zamiast działać przeciwko niej.

Wybór koparki zmienia się, gdy chcesz pracować poza kopaniem. Jeśli potrzebujesz wszechstronnej maszyny, nadszedł czas, aby zastanowić się, jakie załączniki obsługuje . Koparki można rozszerzyć o szeroką gamę sprzętu pomocniczego do różnych prac, a niektóre z najczęstszych to:

Wiadra . Łyżki to najbardziej wszechstronne rozszerzenie Twojej koparki, oferujące wiele różnych stylów kopania, profilowania, czyszczenia rowów i nie tylko, z opcjami dostosowanymi do obciążenia pracą.
Łączniki . Osprzęt ten pozwala koparce na szybką zmianę narzędzi bez konieczności zatrudniania załogi. Oznacza to, że Twoja maszyna może przemieszczać się między wieloma zadaniami podczas poruszania się po miejscu pracy.
Zagęszczanie. Zarówno koła zagęszczające, jak i płyty wibracyjne, przydatne dla wykonawców rurociągów i przygotowania terenu.
Rozpruwacze . Rozbijaj twardą glebę, a nawet lód na ziemi za pomocą zrywaka. Są one powszechne w przypadku wykopów i podpór rurociągów, z opcjami obsługi łączników i różnych głębokościach.
Młotki . Koparki są powszechnie używane do wyburzania, burzenia budynków i chodników. Młoty przyspieszają ten wysiłek, szczególnie mogąc przełączać między narzędziem a łyżką za pomocą złącza.
Do koparki zazwyczaj dopasowujesz osprzęt tego samego producenta. To dobry pomysł, ponieważ pomoże w uzyskaniu gwarancji. Zapewnia również prawidłowe działanie osprzętu dzięki unikalnemu systemowi mocowania koparki. Szczególnie ważne jest dopasowanie sprzętu i koparki w przypadku korzystania z systemu uruchamianego hydraulicznie, ponieważ zarządza on zmianami osprzętu za pomocą prostego naciśnięcia przycisku w kabinie.

Oceń: