Waterjet Zawiercie świadczy usługi cięcia płytek wodą metodą waterjet. W płytkach wycinamy otwory o różnych kształtach, elementy dekoracyjne i mozaiki. Czysta linia cięcia, wysoka precyzja i doświadczenie pozwalają wycinać nawet skomplikowane kształty płytek, mozaiki i zagłębień zlewowych, a nawet frezować rowki stopnic oraz zaokrąglać i polerować krawędzie. Do tego typu prac niezbędny jest wysokiej jakości garnet, który na terenie Polski dostarcza firma ze Śląska VentEco : Obsługa klienta: 519 557 295

Usługi cięcie waterjet Śląsk kontakt: https://www.ciecie-waterjet.pl/ciecie-plytek-wielkoformatowych/

Firma oferuje następujące usługi: 

 • Cięcie płytek kamiennych; 
 • Cięcie płytek wielkoformatowych;
 • Cięcie płytek wielkoformatowych z masy kamiennej; 
 • Cięcie płytek kamiennych  pod kątem 45 °  ;
 • Szlifowanie krawędzi;
 • Polerowanie krawędzi; 
 • Frezowanie krawędzi; 
 • Cięcie mozaiki ; 
 • cięcie waterjet Śląsk
 • Frezowanie schodów; 
 • Cięcie schodów; 
 • cięcie spieków kwarcowych;
 • Frezowanie wnęk zlewów; 

Jak ciąć i wiercić porcelanę?

Następujące narzędzia służą do cięcia wyrobów z porcelany w liniach prostych:

 • Przecinarka do szkła To narzędzie może szybko ciąć płytki, ale tylko przy niewielkim nakładzie pracy.
 • Ręczna przecinarka do płytek. Nadaje się do płytek o grubości do 1,5 cm. Narzędzie składa się z podstawy z uchwytami prowadzącymi i do pchania, rękojeści, przecinaka diamentowego, wózka i dźwigni. Płytka jest wkładana do podstawy, mocowana, dociskana nożem, a następnie ciągnięta wzdłuż linii. Wady: Nierówne cięcie wymagające polerowania, często linia nie jest wystarczająco głęboka, a płytka jest trudna do złamania.
 • Przecinarka z diamentowym dyskiem na kamieniu. To sposób na szybkie cięcie płytek. Jednak jego stosowanie ma kilka wad: ciepło, powstawanie dużych pyłów, a nawet przecięcie.
 • Maszyna do cięcia na mokro (cięcie elektryczne). Nadaje się do płytek o grubości powyżej 1,5 cm. Jest to drogie narzędzie powszechnie używane przez profesjonalnych budowniczych. Jego zaletą jest perfekcyjne cięcie bez konieczności dalszej obróbki.
 • Maszyna do cięcia wodą

Strumień wody – cięcie wodą

Jakość i precyzyjne  kawałki  płytek są podstawą doskonałego układania i produkcji kształtek i nietypowych  elementów . Nasze najnowocześniejsze technologie zapewniają maksymalną dokładność, jakość i wydajność całego procesu. Obrabiamy skomplikowane cięcia kształtowe lub cięcia pod kątem strumieniem wody.

 • Dowolne formatowanie dowolnego materiału, bez ograniczenia kształtu
 • Produkcja dekorów, kształtów, napisów, intarsji i logo
 • Produkcja nietypowych mozaik, multiformatów
 • Wycinanie otworów pod zlewy, zlewy, baterie, szuflady itp.
cięcie waterjet Śląsk
cięcie waterjet Śląsk

Strumień wody służy do produkcji precyzyjnych płytek wielkoformatowych. Szybkość cięcia zależy od wytrzymałości materiału. Strumień wody może ciąć ceramikę ( płytki wielkoformatowe ) o grubości 6 mm, a także np.  krawędź   o grubości 60 mm. 

Główną zaletą cięcia w WaterJet Zawiercie jest wieloletnie doświadczenie w cięciu spieków ceramicznych metodą cięcia wodą, które jest „nieprzewidywalne” ze względu na nieregularną siatkę krystaliczną. Właściwe ustawienie ciśnień, wzrostów i prędkości minimalizuje pękanie materiału.

Posiadamy urządzenie sterowane komputerowo, które tnie materiały przy użyciu wody pod wysokim ciśnieniem (4000 bar), z dodatkiem piasku z dokładnością do 0,1 mm. Obrotowa głowica 3D umożliwia cięcie materiałów pod precyzyjnymi kątami.

Strumień wody jest przeznaczony do dużych zamówień na ujednolicone produkty . Obie głowice muszą ciąć w tym samym kształcie, co może znacznie zwiększyć wydajność produkcji, a także obniżyć koszty.

Cięcie płytek wielkoformatowych i zalety cięcia laserowego

Cięcie płytek wielkoformatowych to zadanie, które wymaga precyzji i doświadczenia. Waterjet Zawiercie oferuje usługi cięcia płytek wodą metodą waterjet, umożliwiając wycinanie otworów o różnych kształtach, elementów dekoracyjnych i mozaik. Dzięki czystej linii cięcia, wysokiej precyzji i doświadczeniu, możliwe jest wycinanie nawet skomplikowanych kształtów płytek, mozaik i zagłębień zlewowych, a nawet frezowanie rowków stopnic oraz zaokrąglanie i polerowanie krawędzi.

Zalety cięcia laserowego

Cięcie laserowe to nowoczesna technologia, która oferuje wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych metod cięcia. Oto kilka z nich:

 1. Precyzja: Cięcie laserowe oferuje niezrównaną precyzję, umożliwiając tworzenie skomplikowanych kształtów i wzorów z różnych materiałów.
 2. Czystość cięcia: Cięcie laserowe daje czyste i gładkie krawędzie, eliminując potrzebę dodatkowego szlifowania lub obróbki.
 3. Szybkość: Cięcie laserowe jest szybsze niż tradycyjne metody cięcia, co pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy.
 4. Wszechstronność: Cięcie laserowe może być stosowane do różnych materiałów, w tym metalu, tworzyw sztucznych, drewna i wielu innych.

Firma Gulajski – ekspert w cięciu laserowym

Firma Gulajski to lider w dziedzinie cięcia laserowego, oferując usługi najwyższej jakości dla klientów z województwa Śląskiego oraz Opolskiego. Korzystając z najnowocześniejszych technologii, firma Gulajski jest w stanie zaoferować nie tylko dokładne cięcie, ale również szeroką gamę kształtów i wzorów, które można wyciąć z różnych materiałów.

Firma Gulajski wykorzystuje cięcie laserowe do produkcji precyzyjnych detali z metalu, które stanowią kluczowe elementy ich produktów, takich jak klapy dymowe i elementy konstrukcyjne wyłazów dachowych. Dzięki cięciu laserowemu, firma jest w stanie uzyskać detale o wysokiej jakości powierzchni, co wpływa naestetykę końcowego produktu.

Firma Gulajski oferuje swoje usługi głównie dla klientów z województwa Śląskiego oraz Opolskiego, obsługując miasta takie jak Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno, Opole, Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Prudnik, Brzeg.

Jeśli jesteś zainteresowany usługami cięcia laserowego, skontaktuj się z firmą Gulajski. Możesz napisać do nich na adres laser@gulajski.pl. Zaufaj doświadczeniu i profesjonalizmowi firmy Gulajski i skorzystaj z ich oferty – na pewno będziesz zadowolony z efektów.

Podsumowanie

Cięcie płytek wielkoformatowych wymaga precyzji i doświadczenia, a technologia cięcia laserowego oferuje wiele zalet, które czynią ją idealnym wyborem dla wielu zastosowań. Firma Gulajski to lider w dziedzinie cięcia laserowego, oferując usługi najwyższej jakości dla klientów z województwa Śląskiego oraz Opolskiego. Skontaktuj się z nimi już dziś, aby dowiedzieć się więcej.

Oceń: