W dobie cyfryzacji i rosnącej konkurencji na rynku, automatyzacja procesów produkcyjnych staje się nie tylko opcją, ale koniecznością. Właściciele firm produkcyjnych coraz częściej zastanawiają się nad zautomatyzowaniem swoich linii montażowych, zwłaszcza w obliczu wyzwań, jakie niesie ze sobą pandemia. W tym kontekście, warto zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania oferowane przez firmę Automationstechnik Sp. z o.o.

Automationstechnik Sp. z o.o.

Automationstechnik Sp. z o.o. to firma, która dostarcza zaawansowane technologie w zakresie automatyzacji linii montażowych. Ich rozwiązania opierają się na kilku stanowiskach pracy połączonych za pomocą systemu transferu i sterowania elektrycznego, co redukuje potrzebę interwencji człowieka w operacjach i pozwala na przekierowanie go do zadań wymagających wysokiej jakości.

Firma oferuje trzy główne typy automatyzacji: twardą (lub stałą) automatyzację, automatyzację programowalną i miękką (lub elastyczną) automatyzację. Każdy z tych typów ma swoje zastosowanie w zależności od rodzaju przemysłu, w którym działa firma.

Twarda automatyzacja polega na wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu do realizacji stałej sekwencji operacji przetwarzania i montażu. Jest to rozwiązanie kosztowo efektywne, zapewniające wysokie tempo produkcji, ale może stawiać wyzwania w przypadku konieczności dostosowania lub modyfikacji projektu produktu.

Automatyzacja programowalna, z kolei, pozwala na częste zmiany w projekcie produktu, takie jak ulepszenia, poprawki i dostosowania, dzięki wykorzystaniu sprzętu automatycznego, który oferuje możliwość programowania lub ponownego programowania. Jest to idealne rozwiązanie dla produkcji partii.

Ostatni typ, miękka automatyzacja, jest podobny do automatyzacji programowalnej, ale oferuje rozszerzoną możliwość programowania. Oznacza to, że pozwala na ograniczone modyfikacje, takie jak produkcja lub montaż różnych części, bez kompromisów w zakresie terminowości i zasobów.

Automationstechnik Sp. z o.o. dostarcza nie tylko technologię, ale także wsparcie w wyborze odpowiedniego typu automatyzacji, dostosowanego do specyfiki działalności firmy. Dzięki temu, firmy mogą cieszyć się szybką, konsekwentną i precyzyjną produkcją, co prowadzi do skrócenia czasów produkcji i obniżenia kosztów.

Czy warto zatem zautomatyzować linię montażową? Jeżeli chodzi o korzyści związane z wyższymi wskaźnikami produkcji, mniejszymi kosztami, zerowym błędem ludzkim i precyzyjnym wyjściem przy każdym uruchomieniu, odpowiedź brzmi: tak. Kluczowe jest jednak pytanie: „Czy Twoja firma jest gotowa na automatyzację?” Jeżeli tak, to Automationstechnik Sp. z o.o. jest gotowa, aby pomóc Ci w tym procesie.

Przełom w produkcji: jak Automationstechnik Sp. z o.o. przekształca przemysł dzięki automatyzacji

Automationstechnik Sp. z o.o. to firma, która od 1996 roku specjalizuje się w projektowaniu i budowie maszyn oraz linii montażowych przeznaczonych do automatyzacji procesów produkcyjnych. Zespół firmy składa się z doświadczonych i zaangażowanych osób, które czerpią satysfakcję ze swojej pracy i stawiają na rozwój indywidualny i zawodowy.

Jako autoryzowany partner Bosch Rexroth, firma tworzy aplikacje dla przemysłu oparte na elementach systemu Bosch Rexroth, które stanowią doskonałą bazę do budowy maszyn i urządzeń. Automationstechnik Sp. z o.o. oferuje kompletne systemy wyposażenia produkcji – od najprostszych konstrukcji wsporczych, stołów roboczych, osłon przemysłowych po w pełni zautomatyzowane stanowiska i linie produkcyjne.

Wdrożony system ISO 9001:2015 gwarantuje jakość i spełnienie oczekiwań klientów. Ale co to oznacza dla Twojej firmy?

Automatyzacja produkcji to nie tylko przyszłość przemysłu, ale też teraźniejszość. Firmy, które decydują się na inwestycje w automatyzację, mogą zyskać na efektywności, jakości i konkurencyjności. Dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu zespołu Automationstechnik Sp. z o.o., możliwe jest dostosowanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb każdej firmy.

Automationstechnik Sp. z o.o. nie tylko dostarcza technologię, ale także wsparcie w jej wdrożeniu. Dzięki temu, firmy mogą skupić się na tym, co robią najlepiej, podczas gdy Automationstechnik Sp. z o.o. dba o optymalizację procesów produkcyjnych.

Czy warto zatem zautomatyzować produkcję? Jeżeli chodzi o korzyści związane z wyższymi wskaźnikami produkcji, mniejszymi kosztami, zerowym błędem ludzkim i precyzyjnym wyjściem przy każdym uruchomieniu, odpowiedź brzmi: tak. Kluczowe jest jednak pytanie: „Czy Twoja firma jest gotowa na automatyzację?” Jeżeli tak, to Automationstechnik Sp. z o.o. jest gotowa, aby pomóc Ci w tym procesie.

Automatyzacja produkcji systemów dachowych

Automatyzacja produkcji elementów systemów dachowych, takich jak świetliki dachowe i wyłazy dachowe, obejmuje różne etapy i technologie. Proces automatyzacji ma na celu zwiększenie efektywności, precyzji, jakości i szybkości produkcji, co przyczynia się do obniżenia kosztów i poprawy konkurencyjności firmy. Poniżej przedstawiam ogólny opis tego procesu:

  1. Projektowanie i modelowanie: Automatyzacja rozpoczyna się od cyfrowego projektowania elementów dachowych. Inżynierowie korzystają z oprogramowania do projektowania 3D, które pozwala na precyzyjne opracowanie konstrukcji świetlików i wyłazów dachowych. Modele 3D są używane do dalszych etapów produkcji.
  2. Cięcie materiałów: Automatyczne cięcie materiałów to kluczowy krok w produkcji. Wykorzystuje się tu różne technologie, takie jak: a. CNC (Computer Numerical Control) – maszyny sterowane numerycznie, które wykonują cięcie zgodnie z cyfrowym modelem 3D. b. Lasery – wycinają dokładne kształty na płytach materiałowych. c. Wycinarki wodne – wykorzystują strumień wody z domieszką piasku, aby precyzyjnie wyciąć wzory.
  3. Formowanie i kształtowanie: Po cięciu, elementy są formowane i kształtowane, aby uzyskać ostateczny wygląd świetlików i wyłazów. Automatyczne prasy i maszyny formujące są stosowane do tych celów, zgodnie z wcześniej zaplanowanymi parametrami.
  4. Montaż: Komponenty są następnie automatycznie montowane w kompletny produkt. W tym etapie wykorzystywane są różne technologie, takie jak spawanie, klejenie, wkręcanie i dociskanie.
  5. Testowanie i jakość: Proces automatyczny może obejmować również testowanie wyrobów, aby upewnić się, że spełniają określone standardy jakości. Automatyczne systemy mogą sprawdzać wymiary, szczelność, odporność na warunki atmosferyczne i inne parametry.
  6. Pakowanie i etykietowanie: Gotowe świetliki i wyłazy dachowe są automatycznie pakowane i etykietowane, aby umożliwić łatwą identyfikację i wysyłkę.
  7. Monitoring i kontrola: W całym procesie produkcji stosuje się systemy monitorujące i kontrolne, które pozwalają na bieżąco śledzić wydajność maszyn i jakość wyprodukowanych elementów. W razie potrzeby systemy te mogą również samoczynnie korygować pewne parametry.

Automatyzacja produkcji świetlików dachowych i wyłazów dachowych przynosi wiele korzyści, takich jak zwiększenie produkcji, redukcja kosztów, minimalizacja błędów i skrócenie czasu realizacji zamówień. Jednak wprowadzenie automatyzacji wymaga inwestycji w zaawansowane maszyny, oprogramowanie i szkolenie personelu, co może być początkowo kosztowne. Rozwiązania tego typu stosuje produkcyjna Firma Gulajski posiadająca swoje fabryki na Sląsku. Niemniej jednak, długoterminowe korzyści w postaci poprawy wydajności i jakości produkcji mogą przewyższyć początkowe wydatki.

5/5 - (2 votes)