Nowoczesne domy to koncepcje, które w ostatnich latach cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Przestronne, wygodne i energooszczędne, nie nadwyrężają także budżetu przeznaczonego na ich wzniesienie i wykończenie. Jeżeli i Ty zastanawiasz się nad budową takiego obiektu, ciekawe projekty znajdziesz w ofercie MURATORA. Na jakie propozycje warto się zdecydować?

Przejrzysty – wariant II (52,1 m2)

Jeśli interesuje Cię projekt niewielkiego domu, zwróć uwagę na model Przejrzysty – wariant II. To nieco ponad 50-metrowy, parterowy obiekt dedykowany dla dwuosobowej rodziny (z możliwością zaaranżowania dodatkowych pokoi podczas adaptacji poddasza). Zaprojektowano tu strefę dzienną – salon z kuchnią oraz bezpośrednim wyjściem na duży taras. Za przesuwnymi drzwiami ukryto sypialnię gospodarzy, z którą sąsiaduje łazienka i kotłownia. Fasadę domu zdobią modne deski elewacyjne, a dach z blachy na rąbek stojący nadaje budynkowi nowoczesnego wyglądu.

Opuncja (87,1 m2)

Dostępna na stronie https://projekty.muratordom.pl Opuncja to blisko 90-metrowy, parterowy budynek – wprost stworzony na długą i wąską działkę. Zaprojektowano w nim przestronny salon z kuchnią na otwartym planie, niedużą łazienkę oraz dwie sypialnie – przeznaczone dla trójki mieszkańców. Na uwagę zasługuje katedralny sufit nad strefą dzienną, który dodaje wrażenia przestronności oraz dwa tarasy – w tym jeden dostępny z sypialni. Budynek ten zachwyca swoim nowoczesnym  designem, który podkreślają zastosowane okładziny na fasadzie oraz dach bez okapu.

Hana 5 (112,1 m2 )

Hana 5 to projekt domu o oryginalnej formie. Jego prostokątną bryłę urozmaica dobudowany z boku dwustanowiskowy garaż. W części wspólnej zobaczysz duży salon połączony z kuchnią oraz sąsiadującą z nią spiżarnię. Nieco w głębi zlokalizowano łazienkę i pomieszczenie gospodarcze, a także trzy sypialnie – w tym dwie z bezpośrednim wyjściem na boczny taras. Nad strefą dzienną nie ma stropu, dzięki czemu wnętrze sprawia wrażenie jeszcze bardziej przestronnego, a nad prywatnymi sypialniami zaprojektowano dostępną z salonu antresolę do indywidualnej adaptacji. Można urządzić na niej bibliotekę, pokój bilardowy czy domową siłownię, zależnie od potrzeb przyszłych mieszkańców.

Gotowe projekty domów od MURATORA
Gotowe projekty domów od MURATORA

HomeKONCEPT-79 (162,2 m2)

Wolisz nieco większe domy? Zapoznaj się z gotowym projektem HomeKONCEPT-79. To ponad 160-metrowy budynek, który wyróżnia się swoim oryginalnym wyglądem i ogromnymi przeszkleniami. Na parterze zaprojektowano około 50-metrową strefę dzienną, łazienkę, gabinet, a także kotłownię z pralnią oraz garderobę. Na poddaszu umieszczono trzy sypialnie z garderobami i wyjściami na balkon oraz dwie łazienki – w tym jedną prywatną, z wejściem bezpośrednio z pokoju gospodarzy. Architekci przewidzieli w budynku montaż wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz ogrzewania podłogowego, dzięki którym w pomieszczeniach panuje przyjemny mikroklimat, a koszty ich utrzymania pozostają na rozsądnym poziomie.

Teodor G2 (wersja A) ENERGO PLUS (180,8 m2)

Kolejną ciekawą propozycją domu w nowoczesnym stylu jest Teodor G2 (wersja A) ENERGO PLUS. To blisko 250-metrowy obiekt z poddaszem, wprost stworzony dla dużej, bardziej wymagającej rodziny. Na parterze umieszczono strefę wspólną – salon z jadalnią, kuchnią i spiżarnią – o powierzchni niemal 90 m2. Przewidziano tu także gabinet, toaletę, kotłownię oraz dwustanowiskowy garaż z pomieszczeniem gospodarczym. Na poddaszu zaplanowano cztery sypialnie, garderobę i pralnię, a także dwie łazienki – w tym jedną z sauną. Elewacja wykończona cegłą klinkierową i drewnianą okładziną prezentuje się wyjątkowo okazale, a zastosowane we wnętrzu instalacje oparte o OZE pozwalają na zmniejszenie wysokości rachunków.

Chcesz wybudować energooszczędny i atrakcyjny wizualnie nowoczesny dom? Wybierz projekt od MURATORA! W kolekcji znajdziesz setki gotowych rozwiązań, które pozwolą Ci zrealizować marzenia – gwarantując maksymalną wygodę i zadowolenie na wiele kolejnych lat.

Zdjęcie główne: Przykładowy dom z oferty MURATORA – Projekt M225d – Światła miasta – wariant IV z kolekcji Muratora, arch. Ewa Dziewiątkowska

Zdjęcie w treści: Przykładowy dom z oferty MURATORA – Projekt M245 – Trafna decyzja (etap II) z kolekcji Muratora, arch. Ewa Dziewiątkowska

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl

Oceń: