W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na budowę domów z płaskim dachem. Jednym…
Podnośniki koszowe na gąsienicach to urządzenia wykorzystywane przez firmy z wielu branż. Pozwalają na prowadzenie różnego rodzaju prac montażowych, budowlanych, a nawet transportowych. Czym cechują się podnośniki gąsienicowe i gdzie się je stosuje?
Podnośnik koszowy gąsienicowy to urządzenie, które zamiast kół ma specjalne gąsienice. Elementy te pozwalają na poruszanie się zarówno po grząskim terenie, jak i płaskich powierzchniach wewnątrz budynku. Wiele maszyn tego typu wyposaża się też w specjalne podpory.
Podnośniki gąsienicowe cechują się zwykle nieco mniejszymi gabarytami niż modele na standardowych kołach. Ich kompaktowe wymiary pozwalają na zastosowanie w budynkach, w których nie zmieści się duży sprzęt. Mogą być wyposażone w napęd spalinowy, elektryczny czy hybrydowy. Ramię w takich podnośnikach najczęściej przyjmuje formę przegubową lub nożycową.
Podnośnik na gąsienicach może być wykorzystywany do prac prowadzonych w obrębie hal sportowych i przemysłowych, koncertowych, hurtowni oraz sklepów wielkopowierzchniowych. Urządzenia te są używane w branży remontowo-budowlanej, a także przy akcjach ratowniczych i pracach porządkowych. Maszyny na gąsienicach niekiedy są stosowane także do transportowania ciężkich towarów na terenie placu budowy czy zakładu przemysłowego. Z urządzeń tego typu korzysta się również w energetyce czy rolnictwie.
– Podnośniki koszowe gąsienicowe mają duży zasięg pomimo niewielkich gabarytów. Dzięki nim można dostać się w nawet trudno dostępne przestrzenie. Takie maszyny często są jedynym rozwiązaniem tam, gdzie nie zmieszczą się standardowe podnośniki – informuje specjalista z firmy Gizo zajmującej się sprzedażą i wynajmem podnośników koszowych.
Alt: Pomarańczowy podnośnik koszowy na gąsienicach
Podnośniki koszowe na gąsienicach pozwalają na swobodne poruszanie się po różnych powierzchniach. Z powodzeniem przemieszczają się także po nierównym, wymagającym podłożu. Mogą np. zjeżdżać i wjeżdżać po schodach. Modele osadzone na kołach nie są w stanie poradzić sobie z takimi przeszkodami.
Gąsienice da się pokryć również specjalnymi nakładkami. Takie elementy chronią posadzkę przed jej przypadkowym porysowaniem. Wykonuje się je z wytrzymałego tworzywa sztucznego, odpornego na ścieranie i nacisk. Nakładki sprawdzają się świetnie zwłaszcza podczas renowacji obiektów sakralnych i zabytkowych, w których podłogi są bardzo cennym elementem i powinny zostać zachowane w odpowiednim stanie.
Podnośnik koszowy na gąsienicach to urządzenie, które znalazło szerokie zastosowanie. Jest to sprzęt pozwalający na dostęp do trudno dostępnych miejsc, takich jak dachy, wysokie budynki, linie energetyczne, a nawet drzewa. Dzięki swojej konstrukcji osadzonej na gąsienicach podnośnik koszowy może poruszać się po trudnym terenie, co znacznie zwiększa możliwości jego wykorzystania. To urządzenie wchodzące w skład wyposażenia wielu firm, używane jest głównie jako pomoc w realizacji bardziej wymagających zadań.
Podstawowe zasady wyboru materiałów budowlanych w zależności od ich klasy reakcji na ogień zostały określone…
Przewodnik po Modernizacji Zbiorników za pomocą Systemu Retrofit firmy RADMON Przewodnik po Modernizacji Zbiorników za…
W przestrzeniach, w których każdy centymetr jest na wagę złota, z pewnością warto wziąć pod…
Wilgotność wewnątrz domu jest jednym z kluczowych aspektów, które wpływają na komfort mieszkańców oraz kondycję…
Europejska paleta transportowa z drewna ma wymiary 1200 x 800 mm. Stanowi ona normę w…
Spiekany kamień to rodzaj inżynieryjnego materiału budowlanego, produkowanego przez łączenie naturalnych minerałów pod wpływem wysokiego…