Uszczelnienie płaskich dachów zrób to sam pianą PUR

Dzięki własnemu wykonywaniu remontów dachów we wszystkich obszarach, znamy prawie wszystkie rodzaje uszkodzeń.

Na poniższym przykładzie uszczelnienia dachu płaskiego pokażemy, jakie to proste. Jeśli zastosujesz się do naszej rekomendacji, w końcu automatycznie odniesiesz sukces.

Uszczelnienie dachu pianą / pianką PUR

Każdy remont dachu zaczyna się od starannego oczyszczenia powierzchni dachu wodą pod ciśnieniem. Pozostałości brudu uniemożliwiają optymalną przyczepność do podłoża.

Uszczelnienie dachu pianą PUR
Uszczelnienie dachu pianą PUR

Przed przystąpieniem do pracy na powierzchni należy przygotować krawędzie dachu. Tutaj szczególnie ważne jest połączenie poddasza z powierzchnią dachu. W zależności od wysokości attyki, użytkownik powinien wybrać szerokość runa sięgającą od górnej krawędzi attyki do co najmniej 10 cm na powierzchnię dachu. Podczas późniejszego zbrojenia powierzchni włókninę można przymocować z powierzchni dachu.

Podobnie, przed wzmocnieniem powierzchni, wszystkie przejścia dachowe, takie jak wentylatory, świetliki dachowe, wpusty i kopuły świetlików dachowych są w pełni wzmocnione.

Układanie pełnej zbroi jest stosunkowo łatwe. Na niezbyt dużej powierzchni ułożyć gumkę PUR nieco szerzej niż włókninę, która ma być ułożona. Utrzymuj tylko tak duży obszar, aby można było szybko kontynuować pracę na tym obszarze. Następnie włóż włókninę bez pęcherzyków i zagnieceń i wetrzyj ją miotłą tak, aby płynny plastik już całkowicie wniknął we włókninę. Prawidłowa ilość jest obecna, gdy poprzednio biała wełna po szczotkowaniu jest szara. Następnie możesz ponownie pokryć polar za pomocą miotły lub urządzenia bezpowietrznego.

Kolejny odcinek ponownie wypełniamy elastyczną PUR , a fizelina powinna zachodzić na poprzedni odcinek na ok. 5 cm. I ponownie po poprawieniu bez bąbelków i zmarszczek, ponownie nałóż miotłę.

Jeśli podążyłeś za naszymi wskazówkami, gotowy dach powinien wyglądać tak. Osiągnęłaś wystarczającą grubość warstwy przy 3 kg/m². Jeśli zużyłeś mniej niż 3 kg, zdecydowanie zalecamy zabranie resztek materiału na dach. Wszystkie testy z gumą PUR w biurze badań materiałów zostały przeprowadzone przy 3 kg/m²! Grubość warstwy decyduje o trwałości powłoki.